Dlaczego turyści chętnie wybierają Międzygórze?

Międzygórze często nazywane jest Perłą Sudetów, znajdziemy tu wiele atrakcji turystycznych, z pewnością turyści wybiorą górskie szlaki.

Dużą zaletą wakacji w międzygórzu z pewnością będzie obcowanie z dziką przyrodą, możliwość odpoczynku w miejscu, które nie jest zbytnio oblegane przez turystów. Może zaoferować bardzo dogodną bazę noclegową, znajdziemy tu zarówno pokój w pensjonacie jak również w hotelu. Oczywiście możemy dzięki temu uciec od miejskiego zgiełku, tłumów, odpocząć wraz z całą rodziną.

Dlaczego turyści chętnie wybierają Międzygórze?

Atrakcje turystyczne w Międzygórzu

Międzygórze położone jest w Sudetach Wschodnich u podnóża góry Śnieżnik, znajduje się w Śnieżnickim Parku Krajobrazowym pośród wielu potoków, lasów, stworzono tu wiele tras turystycznych, które możemy pokonywać pieszo czy też na rowerze. Zimą możemy skorzystać z tras dla nart biegowych, warto zwrócić uwagę iż są one odpowiednio utrzymywane, zimą przygotowywane są za pomocą ratraka. Dzięki temu zarówno w lecie jak również w zimie możemy spędzić to bardzo udane wakacje, cieszyć się aktywnym wypoczynkiem na łonie przyrody.

Oczywiście możemy zwiedzić tutaj bardzo ciekawe miejsca, w pobliżu znajduje się wodospad Wilczki. Jest to dość duży wodospad otoczony malowniczymi wzniesieniami, jest to drugi co do wielkości wodospad w Sudetach. Możemy tu skorzystać z platform widokowych, nacieszyć się pięknem tego miejsca. Wiele osób może zainteresować także zapora wodna w Międzygórze, jest to zapora na rzece Wilczka, która została udostępniona dla turystów. Bardzo ciekawą atrakcją jest także Śnieżnicki Park Krajobrazowy, znajdziemy tu szlaki turystyczne, szczyty, będzie to przykładowo Mały Śnieżnik czy też Czarna Góra. Trasy są dobrze przygotowane, z pewnością są one mniej wymagające, dlatego możemy udać się na dłuższy spacer.

Oczywiście łatwo znajdziemy tu także hotel międzygórze posiada bardzo dobrą bazę turystyczną, z pewnością znajdziemy pokój dostosowany do naszych potrzeb.