Depilacja intymna – czy warto z niej skorzystać?

Depilacja intymna to zabieg, który bardzo często wykonywany jest w salonach kosmetycznych. Temat depilacji nie jest obcy kobietom oraz mężczyznom. Depilacja daje komfort oraz ładny wygląd dla skóry. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat. 

Depilacja okolic intymnych – na czym polega? 

Depilacja intymna w przypadku wielu osób zapewnia spokój psychiczny oraz wygodę. Depilacja miejsc intymnych pozwala poczuć się lepiej oraz na wyeksponowanie ciała. Najwięcej kobiet decyduje się na zabiegi depilacji laserowej. Depilacja laserowa pozwala pozbyć się włosów z praktycznie każdego miejsca na naszym ciele. 

Jakie są najlepsze metody depilacji intymnej? 

 Zabieg depilacji okolic bikini należy do szczególnych, ponieważ jest związany z wysoką wrażliwością skóry. Przed zdecydowaniem się na taki zabieg, warto dokładnie przeanalizować wszystkie metody. Warto też wiedzieć, jaka metoda depilacji nie pozostawia podrażnień naskórka. Wiele kobiet decyduje się na depilację laserową, ponieważ pozwala to na trwale pozbyć się niechcianego owłosienia. 

Depilacja laserem polega na bezpośrednim kontakcie ze skórą, gdzie światło lasera jest przekształcane w energię cieplną. Energia ta trafia bezpośrednio do wnętrza skóry i do cebulek włosa. Na skutek tego dochodzi do termicznego niszczenia struktur, który odpowiedzialne są za porost włosów. Proces wypadania włosów jest nieregularny, osłabiana jest ich struktura oraz dochodzi do spowolnienia procesu ich wzrostu.   

Taka depilacja bikini jest skuteczna i sprawia, że depilacja w domu jest rzadka, szybka oraz łatwiejsza. Warto pamiętać, że samodzielna depilacja daje krótkie efekty, jeśli stosujemy jedynie tą metodę. 

Depilacja woskiem polega na nałożeniu ciepłego bądź zimnego wosku na skórę. Następnie wosk usuwany jest wraz z włosami. Taka metoda jest trwalsza w porównaniu do zwykłej maszynki, lecz na pewno jest bardziej bolesna i u niektórych może spowodować podrażnienia skóry.

Można także depilować miejsca intymne przy użyciu specjalnych kremów. Wystarczy je zostawić na kilka minut, a kolejno usunąć wraz z włosami przy pomocy szpatułki. Depilacja intymna może być też wykonana przy użyciu depilatora elektrycznego. Takie urządzenia usuwają włosy wraz z korzeniami. Ta metoda jest także dość bolesna. 

Czy zabieg depilacji bikini musi boleć? 

Stopień bólu podczas depilacji zależy od indywidualnej wrażliwości każdej osoby. Niektóre metody mogą powodować niewielki ból oraz szczypanie. Z reguły depilacja woskiem należy do bardziej bolesnych. Z kolei depilacja laserowa może powodować dyskomfort, lecz bywa lepiej tolerowana.