Ocieplenie poddasza – wszystko co musisz wiedzieć

Dach jest niezwykle ważnym elementem każdego domu.

Kiedy jest on wykonany prawidłowo domownicy są zabezpieczeni przed wiatrem, a także przed wilgocią. Projektując dom należy zwrócić szczególną uwagę na dach, gdyż wszystkie niedociągnięcia w tym zakresie spowodują, że z pomieszczeń mieszkalnych będzie ulatywało ciepło. Co więcej – możemy mieć problemy z wilgocią. W naszych warunkach klimatycznych szczególnie ważne jest prawidłowe ocieplenie dachu.

Ocieplenie poddasza – wszystko co musisz wiedzieć

Profesjonalne ocieplenie poddasza – praktyczne wskazówki

Ocieplenie poddasza jest szczególnie istotne, gdy w naszym domu pełni ono funkcję użytkową. Jednym z materiałów służących do ocieplania dachów jest wełna z warstwą folii aluminiowej. Jej największą zaletą jest fakt, że jest ona w stanie odbijać ciepło z powrotem do wnętrza. Dach można ocieplić również przy użyciu styropianu lub pianki poliuretanowej. Jeżeli zależy nam na zwiększeniu skuteczności, możemy pomyśleć o ociepleniu poddasza przy pomocy dwóch warstw wybranego materiału. Warto pamiętać, że metoda ocieplania musi być wybrana ze względu na kształt dachu. Stosowane techniki mogą różnić się w przypadku dachów skośnych. Jak widać proces ocieplania dachu jest dość skomplikowany (szczególnie dla osób, które nie mają w tym obszarze doświadczenia). Jeżeli nie czujemy się na siłach, żeby zająć się nim osobiście, dobrym pomysłem jest zlecenie tego zadania zewnętrznej firmie. Bardzo ważne jest, żeby zatrudnieni przez nas specjaliści mieli doświadczenie w ocieplaniu poddaszy. Dobrze jest zwrócić uwagę także na materiały, na których pracuje dana firma (powinny one charakteryzować się najwyższą jakością). Zaletą wysokogatunkowych surowców jest nie tylko skuteczne ocieplanie, ale też poprawa izolacji akustycznej budynku.

Jeżeli szukamy specjalistów, którzy zajmą się naszym dachem, koniecznie sprawdźmy ten adres: www.proof-tech.com. Skorzystanie z pomocy doświadczonych fachowców jest zalecane między innymi w sytuacji, gdy decydujemy się na wykonanie izolacji natryskowej (wymaga ona specjalistycznego sprzętu).