Turbosprężarki są często spotykane we współczesnych samochodach

Turbosprężarki nie są już zarezerwowane tylko dla samochodów sportowych.

Oznacza to, że twój następny samochód, czy to sedan, czy lekka ciężarówka, może mieć pod maską turbosprężarkę. Prawidłowe smarowanie i używanie wysokiej jakości oleju ma kluczowe znaczenie w nowoczesnych silnikach. Silniki z turbodoładowaniem pojawiły się jako odpowiedź na potrzeby posiadaczy samochodów w zakresie oszczędności paliwa bez poświęcania mocy silnika. Turbosprężarki mogą korzystać z innowacyjnych właściwości nowoczesnego oleju silnikowego, ponieważ wymagają większej wydajności i ochrony. Odpowiedni olej silnikowy zapewnia nasze najlepsze osiągi i ochronę przed trudnymi warunkami pracy silników z turbodoładowaniem.

Chociaż turbosprężarki mają kilka zalet, zalety te wiążą się z większymi wyzwaniami, takimi jak wyższe temperatury, wyższe prędkości obrotowe i większe sprężanie.

Gorące gazy spalinowe przedmuchują bezpośrednio przez turbosprężarki, które napędzają wentylator turbiny, powodują gwałtowny obrót wału turbiny i wystawiają całą sekcję turbiny na temperatury, których nie ma w innych częściach silnika. Tak wysokie temperatury mogą powodować rozkład niektórych olejów silnikowych, czego skutkiem są osady i obniżona wydajność. Olej może być tak gorący w turbosprężarce, że gotuje się i pozostawia węgiel. Następnie taki osad zatyka kanały olejowe i ogranicza przepływ oleju. Ograniczony przepływ oleju to gwarancja awarii turbosprężarki. Jednak wymiana turbosprężarki na nową wiąże się z dużymi kosztami, dlatego lepszym rozwiązaniem jest regeneracja turbo. Przebudowana turbosprężarka z nowymi łożyskami i uszczelkami może pracować jeszcze przez wiele kilometrów po znacznie niższych kosztach niż wymieniona na nową. Części są czyszczone i sprawdzane. Pomiar wewnętrznych średnic obudowy i zewnętrznych średnic wału określi, które części można ponownie wykorzystać, a które należy wymienić. Pęknięte obudowy spalin również będą wymagały wymiany.