Jak skutecznie zniwelować chrapanie?

Chrapanie może może wiązać się z zaburzeniem snu.

Przerwany sen oznacza, że dana osoba nie może się odpowiednio zregenerować w czasie nocy. Osoby dotknięte chorobą są mniej zrelaksowane, mają mniej faz głębokiego snu, a we krwi brakuje tlenu. Sen jest często przerywany, organizm nie może się wystarczająco zregenerować i jest pod ciągłym stresem. Sprzyja to senności w ciągu dnia, w ciągu dnia jesteśmy apatyczni nie mamy na nic ochoty, dlatego też należy zadbać o jakość naszego snu. Dlatego też należy zwrócić uwagę na nasz tryb życia, od którego może zależeć chrapanie, po spożyciu alkoholu napięcie mięśni spada, a ściany przewodu oddechowego łatwiej się zapadają. Zasypianie na pusty żołądek jest zatem lekarstwem, które naprawdę pomaga w walce z chrapaniem. Jeżeli mamy nadwagę należy postarać się o to aby zrzucić zbędne kilogramy, problemem mogą być przykładowo złogi tłuszczu znajdujące się bezpośrednio pod żuchwą, ma szansę uwolnić się od chrapania. Ponieważ zbyt duża ilość tłuszczu prowadzi do wzrostu ciśnienia w drogach oddechowych z zewnątrz. Kiedy śpisz na plecach, grawitacja powoduje, że najcięższy i największy mięsień w okolicy gardła, czyli język, lekko się cofa. To zwęża drogi oddechowe, jeśli uda Ci się spać na brzuchu lub na boku, chrapanie może zostać zniwelowane. Jeśli szczęka jest umieszczona zbyt daleko do tyłu w postaci dolnej szczęki, drogi oddechowe są zwężone. Zwykle jest to już rozpoznane u dzieci. Dlatego ważne są wizyty kontrolne dentystyczne lub ortodontyczne. Jeśli twój nos jest zwężony, zaczynasz oddychać przez usta. To również sprzyja chrapaniu, przyczyną zwężeń może być skrzywienie przegrody.

Dlatego ważne jest, aby zapewnić swobodne oddychanie przez nos wizyta w przychodni laryngologicznej i, jeśli to konieczne, operacja może pomóc.

Przy przeziębieniach błony śluzowe są obrzęknięte i trudno jest wciągnąć powietrze przez nos. Skutkiem tego jest oddychanie przez usta ze zwiększonym ryzykiem chrapania. Naturalne środki zmniejszające przekrwienie lub aerozole do nosa przynoszą ulgę. W rzeczywistości jest to najłatwiejszy sposób na zrobienie czegoś z chrapaniem. Oczywiście istnieją różne sposoby na chrapanie, można o nich przeczytać na stronie: http://sposobynachrapanie.pl.