Mucha męska – stylowy dodatek

Muszka jest ozdobnym elementem ubioru, który przypisywany jest mężczyznom. Składa się ona z wąskiego paska materiału, który wiązany jest pod szyją. Cieszy się ogromną popularnością wśród mężczyzn, którzy lubią i potrafią bawić się modą.

Muchy męskie są doskonałą alternatywą dla panów, którzy nie przepadają za noszeniem krawatu. Są dużo wygodniejsze niż krawat i pozwalają na większą swobodę ruchów. Istnieją trzy rodzaje muszek męskich – motyl, diament i nietoperz.

Motyl, tzw. Moddern Butterfly, jest standardowym rodzajem muchy. Ma około 2,3 cala wysokości a jej atutem niewątpliwie jest fakt, iż pasuje do większości kształtów twarzy. Znakomicie nadaje się zarówno na codzienne, jak i formalne okazje. To mucha, którą bez wahania można założyć na wesele. Z kolei diament charakteryzuje się zaostrzonymi fragmentami materiału, wystającymi zza płaskich krawędzi tego akcesorium. Tego rodzaju mucha nie jest dedykowana na co dzień, zdecydowanie bardziej nadaje się na formalne okazje. Mucha Modini z rodzaju „nietoperz” jest wyjątkowo wąska i charakteryzuje się ogromną prostotą. Należy do najmniejszych rodzajów muszek, ma zwykle poniżej dwóch cali wysokości. Nadaje każdemu strojowi nowoczesnego, lecz nadal eleganckiego wyglądu. W porównaniu do motyla oraz diamentu jest dużo mniej formalna.

Obecnie muchy przestały kojarzyć się tylko i wyłącznie z eleganckimi okazjami, stając się stylowym i ciekawym dodatkiem również na co dzień. Ich wiązanie wymaga pewnej wiedzy, tak jak w przypadku krawata. Jednak można tę czynność opanować po kilkunastu próbach – a efekt będzie zdecydowanie ciekawszy, niż w przypadku krawata.

Co warto wiedzieć o noszeniu muchy? Niezwykle ważną rolę odgrywa jej szerokość. Powinna ona odpowiadać mniej więcej szerokości między zewnętrznymi kącikami oczu noszącego. Szersza mucha daje efekt komiczny, a przecież jej zadaniem jest przede wszystkim podkreślenie elegancji i stylowości ubioru. Warto zatem pamiętać o tej zasadzie, decydując się na muchę. Równie istotny jest rozmiar tego elementu garderoby. Zbyt krótka mucha sprawia, iż trudno ją zawiązać, a z kolei zbyt długa sprawi, iż kokarda wieńcząca muchę będzie zbyt duża, co w efekcie da komiczny efekt – odwrotny do zamierzonego.

Muchy oferowane przez nasz sklep to gwarancja wysokiej jakości. Znajdą tu Państwo szeroki wachlarz much odpowiednich na każdą okazję i w wielu wariantach kolorystycznych. To produkty polskie, wyróżniające się wyjątkową starannością wykonania. Z pewnością każdy arbiter elegancji znajdzie wśród naszych much odpowiednią dla siebie.