Czym jest wirtualizacja?

Tworzenie wirtualnego środowiska dla komputerów staje się coraz bardziej powszechnym narzędziem wykorzystywanym w świecie informatycznym. Proces przechodzenia ze świata fizycznego do wirtualnego nazywany jest również wirtualizacją. W rzeczywistości pozwala ona na generowanie różnych wersji danego sprzętu komputerowego, systemów operacyjnych a nawet oprogramowania służącego do zarządzania magazynem. W dzisiejszym artykule zaprosimy Państwa w podróż po wirtualnym świecie sprzętu komputerowego. Dowiedzą się Państwo czym jest wirtualizacja oraz jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się dla Państwa firmy. Zapraszamy serdecznie!

Zalety stosowania wirtualizacji w przedsiębiorstwie

Wirtualizacja (ang. virtual machine — VM) posiada szereg zalet, które sprawiają, że cieszy się dużym zainteresowaniem w większych firmach oraz korporacjach. Dzięki niej można na tylko jednym stanowisku komputerowym lub serwerowym stworzyć wiele zasobów w tym samym czasie. To z kolei znacząco poprawia skalowalność oraz obsługę wielu obciążeń równocześnie. Ponadto zastosowanie wirtualizacji w firmie pozwala na duże oszczędności, ponieważ zmniejsza się liczba wymaganych serwerów. Tym samym niższe są także koszty związane z eksploatacją sprzętu oraz z jego regularnym serwisowaniem.

Rodzaje stosowanej wirtualizacji

Sam proces wirtualizacji można podzielić na kilka rodzajów. Pierwszą kategorią jest rozwiązanie, w których obecne są wirtualne pulpity oraz aplikacje. Jest to bardzo duże udogodnienie dla działów informatycznych w dużych firmach, ponieważ z jego pomocą mogą oni łatwiej i sprawniej kontrolować pracę innych użytkowników przy równoczesnym zachowaniu dużego bezpieczeństwa danych przedsiębiorstwa. Kolejna związana jest z siecią, w której ulepsza się jej przepustowość. Warto również zaznaczyć, że na każdym wirtualnym serwerze może istnieć jego własny system w oparciu, o który będzie działać. Następna związana jest z wirtualizacją oprogramowania. Ostatnia pozwala na wirtualizację magazynu, które w rzeczywistości polega na łączeniu kilku magazynów w jeden obsługiwany przez wiele użytkowników równocześnie.

Charakterystyka Red Hat Virtualization

Red Hat Virtualization to rodzaj platformy dedykowanej dla różnego rodzaju oprogramowania. Co ważne pozwala na wirtualizację wielu obciążeń systemów operacyjnych takich jak Linux czy Microsoft Windows. Skonstruowany jest w oparciu o Red Hat Enterprise Linux oraz maszynie wirtualnej, która działa w oparciu o jądro (KVM). W jej składzie można wyróżnić także narzędzie, które umożliwiają zarządzanie i wirtualizację zasobów, procesów oraz aplikacji. Pozwalają również na stabilną pracę w chmurze.

Zalety stosowania platformy Red Hat Virtualization

Zastosowanie platformy Red Hat Virtualization w firmie posiada szereg niewątpliwych zalet, które z pewnością zachwycą Państwa. Do najważniejszych z nich należy wyróżnić:

  • Jej nieduże koszty związane z wprowadzaniem oraz obsługą. Ponadto pozwalają także na obniżenie całkowitych kosztów rocznych związanych z ich eksploatacją.
  • Bardzo wysoka wydajność. Wynika ona z kompatybilności aplikacji działających na systemie Red Hat Enterprise Linux wraz z Red Hat Virtualization, co objawia się zwiększeniem się szybkości ich działania w porównaniu do innych hiperwizorów dostępnych na rynku.
  • Łatwa integracja z innymi urządzeniami. Platforma Red Hat Virtualization jest oprogramowaniem typu open-source, więc bardzo prosto jest ją zaadoptować do współpracy z niemal dowolnym sprzętem.
  • Bardzo łatwa konfiguracja. Jego instalacja jest intuicyjna, co sprawia, że w zasadzie każdy użytkownik poradzi sobie z jego instalacją.
  • Łatwość obsługi. Platforma została skonstruowana w bardzo intuicyjny sposób.
  • Proste i szybkie zarządzanie. W ramach platformy Red Hat Virtualization można tworzyć wiele maszyn wirtualnych, a nawet powielać te już istniejące.

Platforma Red Hat Virtualization z pewnością sprawdzi się w każdym dużym oraz średnim przedsiębiorstwie. Posiada ona niewątpliwie cechy, które doceni każdy, nawet wymagający klient w zakresie wirtualizacji. W ofercie firmy thomas it znajdziecie Państwo bogaty wybór oprogramowania pozwalającego na tworzenie maszyn wirtualnych w bardzo szerokim spektrum zastosowania. Ponadto duże wsparcie ze strony pracowników firmy thomas it pozwoli Państwu wybrać najlepsze rozwiązanie dla Państwa firmy. Jeżeli macie Państwo jakieś pytania lub potrzebujecie pomocy w wyborze odpowiedniego rozwiązania to koniecznie skontaktujcie się z firmą thomas it. Nasi eksperci z miłą chęcią udzielą wsparcia i podzielą się bogatym doświadczenie w zakresie rozwiązań informatycznych sprawdzających się w działaniu każdej firm. Zapraszamy!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl