Korzystny kredyt hipoteczny z niską ratą

Zakup nieruchomości, mieszkania czy też domu możemy obecnie wesprzeć kredytem hipotecznym, który będzie stanowił większość kosztów.

Banki najczęściej wymagają minimum 20% wkładu własnego, oczywiście kwota ta może być wyższa. Im wyższa kwota własna, tym możemy liczyć na bardziej korzystne warunki. Kredyt hipoteczny w różnych bankach może różnić się wysokością rady, związane jest to nie tylko samym z oprocentowaniem, ale także różnymi usługami czy też prowizjami dodatkowymi.

Korzystny kredyt hipoteczny z niską ratą

Dodatkowe koszty przy kredycie hipotecznym

Bank chcąc się zabezpieczyć, włączy do kredytu ubezpieczenie, może być to ubezpieczenie samego kredytu, jak również kredytobiorcy na wypadek śmierci czy też utraty pracy. Należy doliczyć także inne koszta związane z obsługą konta, czy też wyceną nieruchomości przez bank. Dodatkowo banki oferują także możliwość otworzenia konta, karty kredytowej w danej placówce bankowej, niekiedy może to zmniejszyć nieco koszt kredytu. Warto także dowiedzieć się czy bank pobiera prowizję, różnego rodzaju marże związane z samym przyznaniem kredytu czy też oceną, może się bowiem okazać, iż kwota do spłaty, która będzie całkowitym kosztem kredytu, będzie dużo wyższa niż wynikałoby to z samego oprocentowania.

Oczywiście każda placówka bankowa będzie miała inne wymagania co do kredytobiorcy, chce określić zdolność kredytową, w tym przypadku potrzebne będą dokumenty związane z zatrudnieniem lub też prowadzeniem własnej firmy. Bank będzie chciał dowiedzieć się jakie są realne wpływy, dlatego może również poprosić o wyciąg z konta bankowego za ostatni rok. Z pewnością kredytobiorcy, którzy posiadają stałą pracę, pracodawca co miesiąc wpłaca wypłatę na konto, będą w lepszej sytuacji niż przykładowo osoby, które pracują na 3/4 etatu czy też na umowę zlecenie. Warto także pamiętać, aby pracodawca zawsze wpłacał pieniądze na jeden rachunek, dzięki czemu historia wpłat będzie ważna dla banku.

Jeżeli chcemy dowiedzieć się, w jaki sposób zwiększyć nasze szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego, możemy skontaktować się z doradcą kredytowym, pełna oferta znajduje się na stronie https://www.strzylak.pl/oferta. Jest to osoba, która dobrze zna rynek finansowy, może wybrać nie tylko najkorzystniejszą ofertę z najniższą ratą, ale także pomóc nam w całym procesie ubiegania się o kredyt hipoteczny.