Specjalistyczny sprzęt do prowadzenia prac na wysokości

Prowadzenie prac na wysokości wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu, mogą być to rusztowania, które ustawimy obok budynku, lub też podnośniki na podwoziu samochodu ciężarowego lub dostawczego.

Dzięki temu możemy dostać się do określonej wysokości gdzie prowadzone są prace. Mogą być to kosze o różnej wielkości, podnośniki o różnym udźwigu, które pozwolą na pracę jednej lub dwóm osobom, wniosą także odpowiedni sprzęt. Wiele prac, które prowadzone są przy dachu, przykładowo może być to poprawianie czy też czyszczenie rynien, będzie wymagało zastosowania tego rodzaju sprzętów.

Specjalistyczny sprzęt do prowadzenia prac na wysokości

Podnośniki koszowe i dźwigi

Firmy budowlane mogą obecnie skorzystać z możliwości wypożyczenia podnośnika koszowego maksymalnej wysokości roboczej 20 m, posiada także dobry zasięg boczny. Może być to model, który posiada maksymalny udźwig 200 kg, wymiary kosza to 1,5 x 0,8 x 1 m. W tym przypadku sterowanie odbywa się z kosza, dzięki czemu można ustawić bardzo dokładnie kosz w miejscu pracy. Dzięki temu można wprowadzić wiele prac związanych z elewacją budynku, może być to czyszczenie czy też malowanie, różnego rodzaju prace dekarsko-blacharskie. Podnośniki koszowe wynajmowane są także przez firmy, które zajmują się odśnieżaniem dachów, podnośnik koszowy można wykorzystać także do usuwania sopli. Korzystają z nich także służby miejskie, które zajmują się zielenią, przykładowo do podcinania gałęzi, podnośnik koszowy sprawdzi się także w przypadku wymiany żarówek w oświetleniu miejskim.

Podczas prowadzenia prac na wysokości może przydatny być także dźwig, dostępne są modele samojezdne o udźwigu do 25 ton, maksymalna wysokość robocza będzie wynosiła 24 m. Są to bardzo stabilne dźwigi, które umożliwiają prowadzenie wielu zaawansowanych prac remontowych oraz budowlanych. Wysięgnik koszowy oraz dźwigi możemy wynająć wraz z profesjonalną obsługą, dostępne są także usługi alpinistyczne, w tym przypadku będzie to mycie szyb, elewacji, różnego rodzaju prace wysokościowe, które będą wymagały posiadania odpowiednich uprawnień przez pracowników.

Dzięki temu firmy mogą wynająć maszynę, która będzie im potrzebna do wykonywania określonych robót, może być to dźwig nowy targ jest tym miastem, gdzie znajdziemy firmę wynajmują sprzęt tego typu. Firma prowadzi działalność na terenie całego Podhala, oferowany sprzęt jest w pełni sprawny, posiada odpowiednie przeglądy, możemy wynająć go także z obsługą, która posiada odpowiednie uprawnienia.