Maty dezynfekujące – jak je stosować? Podpowiadamy

Szkodliwe mikroorganizmy znajdują się niemal wszędzie! To właśnie one są odpowiedzialne za powodowanie chorób u Twoich zwierząt. Mata dezynfekująca może załatwić ten problem. Tylko jak ją stosować?

Maty dezynfekujące – jak je stosować? Podpowiadamy

Szkodliwe mikroorganizmy znajdują się niemal wszędzie! To właśnie one są odpowiedzialne za powodowanie chorób u Twoich zwierząt. Mata dezynfekująca może załatwić ten problem. Tylko jak ją stosować?

Maty dezynfekujące powinny pojawić się w każdym gospodarstwie rolnym. To właśnie one w odpowiedni sposób chronią trzodę chlewną i sprzyjają dbałości o higienę w konkretnym przedsiębiorstwie. Jeżeli zależy Ci na tym, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, powinieneś w odpowiedni sposób zadbać o pewne kwestie! Tylko przy odpowiednim stosowaniu mata dezynfekująca będzie chronić Twoje gospodarstwo przed niebezpiecznymi wirusami, a także bakteriami.

Mata dezynfekująca – jak ją stosować?

Właściwe użytkowanie maty jest tak samo istotne jak jej odpowiedni dobór. Gdy już zakupisz produkt bardzo ważne jest to, aby dobrze o niego dbać. Tylko wtedy mata dezynfekująca może spełniać swoją funkcję. Maty dezynfekujące muszą być rozłożone na powierzchni, która jest równa, bez elementów wystających, które mogłyby w jakikolwiek sposób uszkodzić spód maty. Niektóre z produktów należy umieścić w specjalnych zagłębieniach albo korytach. Bardzo ważne jest również to, aby mata dezynfekująca była nasączana jedynie środkami specjalnie do tego przeznaczonymi! Dzięki temu będziesz mieć pewność, że produkt spełnia swoją funkcję i chroni przed bakteriami, a także wirusami. Maty dezynfekujące należy również regularnie oczyszczać. Można je, na przykład zamiatać i w ten sposób usuwać wszelkie większe zanieczyszczenia, które mogłyby uszkodzić produkt podczas użytkowania.

Maty dezynfekujące zapewnią bezpieczeństwo Twojemu gospodarstwu

Produkt ten został stworzony z myślą o zagwarantowaniu bezpieczeństwa wszystkim zwierzętom znajdującym się w Twoim gospodarstwie. Jest to element absolutnie konieczny, który powinien znaleźć się w kilku newralgicznych miejscach na Twojej farmie. Odpowiednia konserwacja mat, a także dbałość o nie sprawi, że zaoszczędzisz wiele pieniędzy. Jednorazowy wydatek nie będzie zbyt duży, jeżeli postawisz na zakupy w firmie Dezenfex. To właśnie tutaj czeka na Ciebie szeroki zakres asortymentu w niezwykle korzystnych cenach. Mata dezynfekująca sprawi, że Twoje zwierzęta będą zdrowe, a Ty sam będziesz znacznie spokojniejszy, ponieważ Twoje gospodarstwo będzie wolne od niebezpiecznych chorób i innych zagrożeń.