Co to jest masa mięśniowa i jak można ją powiększyć

Masa mięśniowa to ilość mięśni obecnych w twoim ciele, w tym mięśnie szkieletowe, mięśnie gładkie i mięśnie sercowe.

Może być ona mierzona jako część całkowitego składu ciała, wraz z masą tłuszczu i masą kości. Mięsień szkieletowy składa się z włókien mięśniowych, z których każdy jest pojedynczą komórką mięśniową, a są one połączone i owinięte przez tkankę łączną zwaną epimysium. Około 20 do 80 włókien mięśniowych jest zgrupowanych razem, tworząc pęczek. Mięśnie są oddzielone tkanką łączną na zewnątrz epimysium, zwaną powięzią. Ścięgna mają za zadanie łączyć mięśnie z kością.

Co to jest masa mięśniowa i jak można ją powiększyć

Co wpływa pozytywnie na masę mięśniową

Beztłuszczowa masa ciała obejmuje masę mięśniową, a także masę narządów, kości, skóry i wody w organizmie. Zasadniczo to wszystko oprócz tkanki tłuszczowej. Natomiast masa mięśniowa odnosi się tylko do masy mięśni. Masa mięśniowa korzystnie wpływa na układ odpornościowy, a także może mieć inne korzyści zdrowotne, w tym zwiększanie wrażliwości na insulinę i opóźnianie utraty mięśni związanej z wiekiem. Niezależnie od tego, czy próbujesz rozwinąć mięśnie, czy zachować ich siłę, trening siłowy, odpowiednia dieta i suplementacja mogą w tym pomóc.

Budowanie masy mięśniowej pozwala utrzymać tę samą jakość życia nawet po tym, jak twój organizm zaczyna się starzeć pod względem fizycznym i psychicznym. Utrata siły fizycznej ma również bezpośredni wpływ na twoją siłę psychiczną. Słabe ciało i umysł często idą w parze. Tak więc, jeśli musisz być psychicznie odporny dla swojej pracy, biznesu, związku lub rodziny, zrób wszystko, aby stać się silnym fizycznie. Te fizyczne osiągnięcia mogą wzmocnić pewność siebie ludzi w sposób, który pomoże im osiągnąć wiele innych rzeczy w życiu osobistym i karierze. Pewność, jaką zyskujesz dzięki poprawie kondycji, daje ci pewność, że będziesz mógł również osiągnąć wiele innych rzeczy.

Dieta, trening i suplementy na mase mięśniową mogą nam skutecznie pomóc w osiągnięciu celu, jeśli chodzi o budowanie mięśni i wzmacnianie ich siły. Chociaż dobrze jest zobaczyć, jak bardzo poprawia się twoja siła, prawdziwą korzyścią jest to, jak budowanie masy mięśniowej wpływa na twoje codzienne życie. Możesz wchodzić po schodach bez zadyszki, przenosić zakupy bez wózka, czy bez problemów podnosić na ręce swoje dzieci i wnuki.