Czy warto samemu okleić samochód specjalną folią do zmiany koloru?

Wielu właścicieli samochodów często zastanawia się nad zmianę koloru swojego samochodu.

O ile wybór koloru może być łatwiejszym wyborem o tyle metoda zmiany koloru samochodu to sprawa już nieco poważniejsza, nad którą trzeba porządnie się zastanowić. Obecnie najczęściej wykorzystuje się dwie różne metody zmiany koloru, a mianowicie malowanie całego samochodu u lakiernika lub oddanie samochodu do oklejenia specjalną folią. W pierwszym przypadku raczej większość z nas nie ma odpowiednich warunków by móc to wykonać samodzielnie, jednak już w drugim przypadku posiadając pewne podstawy wiedzy dotyczące oklejania samochodów możemy pokusić się o samodzielne oklejenie pojazdu.
Czego będziemy potrzebowali do samodzielnego oklejenia samochodu? Na pewno samozaparcia, odrobiny umiejętności manualnych i w dużej mierze spokoju i opanowania, ponieważ proces oklejania samochodu folia wymagać będzie od nas dokładności, a niestety nie zawsze może udać się nałożyć folię idealnie już za pierwszym razem. Oprócz wiedzy i umiejętności potrzebować na pewno będzie również opalarki. Warto jest zadbać o to by opalarka posiadała regulowany poziom temperatury wydmuchiwanego powietrza. Pozwoli to odpowiednio dobrać temperaturę podgrzewania folii. Podgrzana folia lepiej układa się na poszczególnych elementach karoserii samochodu. Czy warto samemu okleić samochód specjalną folią do zmiany koloru?

Dodatkowo należy pamiętać o specjalistycznych raklach, zakończonych z jednej strony filcem.

Filc zapobiegnie porysowaniu folii, a sama rakla pozwoli nam na usunięcie niechcianych pęcherzyków powietrze spod folii przylegającej do karoserii. Dodatkowo istotnym elementem potrzebnym do oklejania samochodu będzie ostry nożyk. Wykorzystamy go do tego, by odpowiednio dociąć krawędzie folii, odpowiednio dopasowując krawędzie folii tak, by nie zaczęła się ona odklejać. folie samochodowe wrocław występują w szerokiej gamie kolorystycznej, od matowych poprzez te z połyskiem. Wybór należy tylko i wyłącznie do właściciela samochodu.