Jeśli masz braki w uzębieniu możesz je uzupełnić za pomocą implantów

Implanty stomatologiczne zastępują obszar korzenia brakującego zęba metalowymi, śrubowymi słupkami, w których można wprowadzić sztuczny ząb.

Sztuczne zęby wyglądają i zachowują się jak prawdziwe, więc ten rodzaj operacji może być świetną alternatywą dla noszenia protez lub wykonania źle dopasowanego mostu.

Jeśli masz braki w uzębieniu możesz je uzupełnić za pomocą implantów

W jaki sposób zakłada się implanty zębowe

Usługę założenia implantu można wykonać w kilku krokach, w zależności od rodzaju implantu i stanu kości żuchwy. Proces ten wymaga szczelnego gojenia kości szczęki wokół obszaru implantu zębowego, skutecznie przyswajającego ją do linii dziąseł, jak gdyby był to naturalny ząb pacjenta. Implanty są chirurgicznie umieszczane w kości szczęki i służą jako korzeń dla sztucznego zęba. Tytan jest często używany w tej procedurze, ponieważ łączy implant zębowy z kością szczęki, pozostaje mocno na miejscu i nie rozpada się jak niektóre mostki. Założenie implantu jest zazwyczaj operacją ambulatoryjną wykonywaną etapami, z czasem gojenia między poszczególnymi zabiegami.

Implanty są zaprojektowane z kilku części, tak, aby można je było rozbierać i składać z powrotem. W ten sposób, jeśli jedna z części ulegnie awarii, pozostałe pozostają nienaruszone. Dzięki temu naprawa jest znacznie tańsza, jeśli tylko część implantu ulegnie uszkodzeniu. Implant zęba składa się z trzech części, a mianowicie słupka, łącznika i uzupełnienia. Odbudowa implantu pojedynczego zęba jest zawsze koroną, widoczną częścią implantu. Słupek to tytanowa śruba, która jest umieszczana bezpośrednio w kości szczęki. Nad słupkiem znajduje się kołek zwany zaczepem lub łącznikiem. Implanty z pojedynczym zębem są przeznaczone do użytku przez całe życie, jeśli odpowiednio dbamy o higienę jamy ustnej.

Wiele osób decyduje się w ostatnim czasie na implanty zębowe Poznań jest miastem, w którym znajdziemy gabinety stomatologiczne zajmujące się tego typu zabiegami. Chociaż sam implant nie jest bezpośrednio podatny na atak bakterii i próchnicę, otaczające go naturalne zęby i dziąsła są. Jeśli inne zęby, zwłaszcza dziąsła wokół implantu, zostaną naruszone, sam implant może ulec uszkodzeniu lub nawet wypaść. Dbanie o zęby i dziąsła to najlepszy sposób na to, by implant pozostał nienaruszony i użyteczny przez wiele lat.