Podstawowe zalety kominków gazowych – to warto wiedzieć przed zakupem!

Większość osób marzy o posiadaniu tradycyjnego kominka, ale z powodów czysto technicznych nie może go mieć. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z tego, że na rynku kominków są od dawna dostępne alternatywy umożliwiające jego montaż nawet w bloku! Jedną z takich możliwości są kominki gazowe, które w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością. Jakie są ich podstawowe atuty i co je wyróżnia?

Zalety kominka gazowego

Wśród wielu korzyści, jakimi charakteryzują się kominki zasilane gazem, należy wymienić przede wszystkim łatwość użytkowania takiej instalacji, czystość opałową i ekologiczne źródło zasilania. Prostota użytkowania wynika bezpośrednio z faktu zasilania kominka gazem. Aby cała instalacja działała sprawnie wystarczy jedynie podłączenie go do instalacji gazowej lub nawet do osobnej butli i uruchomienie kominka jednym przyciskiem. W odróżnieniu od kominków tradycyjnych nie ma tu miejsca na kupowanie drewna, węgla czy ekogroszku ani na jego codzienne dźwiganie do mieszkania tylko po to, by urządzić romantyczny wieczór przy blasku płomieni. Tego rodzaju kominki wyglądają niemal jak „prawdziwe”, a ich przykładowe realizacje można obejrzeć u producentów np. https://just-home.com.pl. Kominki nie trują ani środowiska, ani domowników ponieważ dzięki paliwu gazowemu nie wydzielają trujących oparów, czadu ani gazu. Tym samym nie wymagają instalowania w mieszkaniu przewodów kominowych (wystarczy zwykły szyb wentylacyjny) ani czujników alarmujących o nadmiernym stężeniu w powietrzu tlenku węgla. Są bezpieczne, ciche i nie wymagają poświęcania im czasu ani żadnej szczególnej pielęgnacji.

Więcej czystości, prostsza obsługa i łatwy montaż!

Te trzy atuty są zdecydowanie najczęściej wymienianymi w przypadku kominków gazowych. W zasadzie większości osób decydujących się na taki kominek w zupełności wystarczą tylko te trzy punkty! Ale kominek gazowy ma więcej zalet. Dzięki oryginalnemu kształtowi i wielu różnym formom wizualnym może stanowić nietuzinkową ozdobę wnętrza i być wykonany zgodnie z projektem czy pomysłem właścicieli mieszkań. Taki kominki można zobaczyć m.in w realizacjach firmy https://just-home.com.pl/kominki-gazowe. Wiele z nich ma opcję uruchomienia za pomocą praktycznego pilota czy nawet tabletu lub smartfona, które zostały powiązane programistycznie z instalacją gazową, więc kominek można włączyć nawet siedząc na kanapie. Bardziej zaawansowane modele można również zaprogramować na samoczynne uruchamianie się i wygaszanie tak, żeby nie zapomnieć o tym jeśli się przypadkiem zaśnie. Tu należy dodać, że w przeciwieństwie do kominków tradycyjnych palenisko kominka gazowego nie wymaga czyszczenia i można je odpalać wielokrotnie bez wybierania sadzy, pyłu czy resztek palonego drewna, ponieważ tych rzeczy zwyczajnie w nim nie ma. Dodatkowo nowe kominki gazowe są same w sobie wyposażone w systemy czuwające nad poziomem bezpieczeństwa gazowego. Jeśli palący się w nich płomień zgaśnie, to nie ma już obawy o ulatnianie się gazu, ponieważ jest on samoczynnie odcinany w momencie wygaszenia płomienia.