Co usługi prawne online oferują swoim klientom

Internetowe usługi prawne są przystępną alternatywą dla przedsiębiorców i osób prywatnych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze na kosztach prawnych.

Usługi prawne online są świetną alternatywą w sytuacjach, które nie potrzebujemy stałych kontaktów z zespołem prawników z kancelarii adwokackich, ale potrzebujemy wsparcia i profesjonalnych porad prawnika w sprawie, która nas dotyczy, czy też przejrzenia dokumentacji.

Co usługi prawne online oferują swoim klientom

Konsultacja z radcą prawnym online

Większość osób czy firm potrzebuje w pewnym momencie profesjonalnych usług prawnych, a wiele kancelarii adwokackich udziela porad również online. Kontaktujemy się z prawnikiem za pomocą formularza, który trzeba wypełnić, możemy również zapisać w załączniku dokumenty związane ze sprawą, które prawnik może przejrzeć. Otrzymamy wycenę usługi i po wpłaceniu opłat na konto bankowe otrzymujemy odpowiedź, zazwyczaj w ciągu dnia lub dwóch. Czas odpowiedzi ze strony prawnika zależy w dużej mierze od liczby dokumentacji, a także od tego, jak złożony jest konkretny problem prawny, ile pytań zadajemy, jak szczegółowo prawnik ma nam odpowiedzieć.

Usługi porad prawnych online są znacznie tańsze niż w przypadku tradycyjnych porad prawnych, jakie otrzymujemy w kancelarii adwokackiej podczas osobistej konsultacji. W krótkim czasie możesz omówić swoje potrzeby prawne z wykwalifikowanym prawnikiem. Nie płacimy zazwyczaj tyle, ile za godzinę pracy tradycyjnego adwokata w kancelarii. Klient, który korzysta z porad prawnika online, płaci określoną kwotę w zamian za określoną usługę, odpowiedź na zapytania, przejrzenie dokumentów, udzielenie porady prawnej.

Jeśli mamy konkretne pytania związane z naszą sprawą, czy dokumenty, które wymagają wyjaśnienia, nie wiemy jak wypełnić i złożyć wniosek, radca prawny online może nam udzielić niezbędnych wskazówek, poradzić co można w danej sytuacji zrobić. Internetowe usługi prawne są niedrogie w porównaniu z typowymi opłatami kancelarii adwokackich, co sprawia, że wiele osób wybiera tego typu rozwiązanie. Dodatkowo z usług prawnych online można skorzystać w dogodnej dla nas chwili, nie trzeba umawiać się na osobiste spotkanie z adwokatem.