Jakie zalety mają nowoczesne kamery przewodowe IP PoE?

Nowoczesne kamery przewodowe IP PoE mają bardzo wiele zalet, dlatego też są poważną konkurencją dla popularnych kamer bezprzewodowych Wi-Fi.

Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest kamera IP PoE i jakie są jej kluczowe atuty.

 

Dlaczego warto?

Oryginalne kamery przewodowe IP PoE https://zintronic.pl/kamery-ip/kamery-przewodowe-ip-poe mogą pochwalić się solidną konstrukcją zasilania o bardzo wysokiej elastyczności. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie trzeba martwić się o dodatkowe kable zasilające. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które chcą zainstalować kamerę daleko od źródła zasilania. Wysokiej klasy przełączniki PoE zapewniają niezawodne zasilanie. Największym atutem nowoczesnych kamer PoE jest także bardzo szybka prędkość transmisji. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że dzięki nowoczesnej technologii PoE, można uzyskać od 2,5 Gbps do nawet 5 Gbps (przy odległości 100 metrów). Jest to naprawdę bardzo dobry wynik zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku. Godne polecenia są także niezawodne kable Cat5 i Cat6, dzięki którym bez problemu można osiągnąć nawet 10 Gbps.

Jakie największe zalety?

Profesjonalne kamery przewodowe IP PoE od renomowanego producenta, mogą pochwalić się bardzo wysoką niezawodnością transmisji. Jak powszechnie wiadomo cała transmisja danych odbywa się za pomocą zwykłego kabla przewodowego do kamery PoE, dzięki czemu transmisja może pochwalić się dużą odpornością na różnego typu zakłócenia i zagłuszanie. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o bardzo szerokim zasięgu. Maksymalna odległość jeżeli chodzi o połączenie kamerami IP PoE wynosi 100 metrów. Jest to odległość nawet 10x większa niż w przypadku konkurencyjnej technologii Wi-Fi. Dla wielu użytkowników olbrzymim atutem może okazać się również zdecydowanie lepsze scentralizowanie zarządzania energią. Dzięki przejściu na technologię PoE można skorzystać z dobrodziejstwa tylko jednego centralnego zasilacza UPS. Dzięki niemu kamery działać będą nawet po wyłączeniu energii.

 

Nie tylko same zalety

Nowoczesne kamery przewodowe IP PoE mają oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Dla wielu osób największym minusem jest oczywiście dość skomplikowana instalacja. Osoby, które nie znają się na sprzęcie IT, mogą mieć mniejsze lub większe problemy z prawidłowym zamontowanie i ustawieniem kamer. W niektórych sytuacjach zamontowanie kamery PoE wymagać będzie także wywiercenia dodatkowych dziur w ścianach albo w sufitach. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie tego dokonać, mogą oczywiście skorzystać z pomocy odpowiednich monterów. Dla wielu osób duża barierą mogą okazać się także spore wydatki. Jest to jednak jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Zakup sprzętu IP PoE wiąże się z koniecznością dokupienia przełączników sieciowych PoE, specjalnych kabli Ethernet obsługujących PoE oraz oczywiście samych kamer IP PoE. Nie można zapominać także o kosztach instalacji.