Znajdź ulgę w swoich alergiach dzięki tej radzie

Alergie są dość powszechnym problemem w dzisiejszym świecie, zwłaszcza z mnogością wyzwalaczy.

Od sierści zwierząt po pyłki w powietrzu, ludzie mogą mieć objawy alergiczne na wiele różnych rzeczy. Dowiedz się, jak kontrolować swoje alergie i żyć wygodnie, czytając pomocne wskazówki opisane w tym artykule.Jeśli musisz pracować, prowadzić samochód lub w inny sposób funkcjonować przez cały dzień, trzymaj się z dala od leków przeciwalergicznych, które wywołują senność. Obecnie dostępnych jest wiele mniej sennych preparatów, takich jak loratadyna. Leki te zapewniają bezpieczniejszy sposób kontrolowania objawów w dni, w których nie możesz drzemać w środku popołudnia.Przynajmniej raz w tygodniu umyj wszystkie prześcieradła i poszewki gorącą wodą, aby wyeliminować roztocza, martwy naskórek i inne powszechne alergeny. Jeśli to możliwe, wypierz również kołdrę lub kołdrę. Jeśli masz wrażliwą skórę, wybierz detergenty lub prześcieradła do suszarki, które nie zawierają barwników ani zapachów.Dla tych, którzy kochają ideę pracy we własnym ogródku warzywnym, alergie wywołane przez pleśń i pyłki mogą wydawać się szczególnie uciążliwe. Na szczęście nie oznacza to, że przyszli ogrodnicy muszą całkowicie zrezygnować z hobby. Zamiast tego muszą przechytrzyć alergeny zewnętrzne. Idealny czas na ogród to zaraz po burzy, kiedy deszczówka wypłukuje chmury pyłków, zarodników i innych alergenów. Alternatywnie można użyć węża ogrodowego do spryskania miejsca, w którym planują pracować.Co wieczór weź prysznic i umyj włosy przed pójściem spać. Wierz lub nie, ale pyłek może zbierać się we włosach i na ciele. Powoduje pogorszenie alergii w nocy. Pamiętaj o dokładnym umyciu ciała i włosów przed pójściem spać. Może to zapobiegać temu zjawisku.Jeśli masz alergie i czeka Cię praca na podwórku, chroń się maską! Każda niedroga maska ​​malarska pomoże ci powstrzymać pyłki trawy i kwiatów. Znajdź ulgę w swoich alergiach dzięki tej radzie

Noś go zawsze, gdy musisz wykopać liście, skosić trawnik lub przyciąć żywopłoty , a objawy, których doświadczasz, powinieneś zmniejszyć.Jeśli alergie zawsze powodują u ciebie te same objawy, możesz je leczyć zamiast unikać alergenu.

Oznacza to na przykład, że ci, którzy mają suche oczy, powinni po prostu nosić ze sobą krople do oczu. Podobnie ludzie z drapiącymi gardłami powinni zawsze nosić krople na kaszel.Łazienki są częstym źródłem pleśni, która u alergików może wywoływać swędzenie i podrażnienie. Uruchamianie górnego wentylatora wyciągowego podczas brania gorącej kąpieli lub prysznica zmniejsza wilgoć w powietrzu i pomaga zapobiegać rozwojowi pleśni. Często myj maty do kąpieli i ręczniki do rąk gorącą wodą.Jadąc do szkoły lub pracy w szczycie sezonu alergicznego, ustaw klimatyzator pojazdu na „recyrkulację”. To ustawienie oczyszcza i chłodzi powietrze bez wciągania pyłków i zarodników z zewnątrz. Za każdym razem, gdy bierzesz samochód na wymianę oleju, poproś mechanika o wymianę filtra powietrza.Unikaj zwierząt. Łupież i sierść zwierząt mogą wywoływać reakcje alergiczne. Jeśli masz zwierzaka, powinieneś czesać je przynajmniej raz w tygodniu, aby usunąć nadmiar sierści lub łupieżu. Powinieneś wyczesać je na zewnątrz, aby uniknąć gromadzenia się łupieżu lub włosów w domu.Jeśli uważasz, że twoje alergie stają się nie do zniesienia, być może będziesz musiał przyjrzeć się możliwości wykonania zastrzyków alergicznych. Są one dostępne dla szerokiej gamy alergii. Mogą pomóc prawie każdemu łatwiej radzić sobie z alergiami. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby zobaczyć, jakie opcje są dla Ciebie dostępne.Jak wspomniano wcześniej, alergie są częstym zjawiskiem u wielu osób, jednak nie sprawia to, że są mniej irytujące. Zamiast cierpieć na swędzenie gardła, kichanie i katar, kontroluj objawy. Zapamiętaj wskazówki zawarte w tym artykule i wykorzystaj te sposoby, aby skutecznie radzić sobie z alergiami.