Zamawiamy audyt fotowoltaiczny

Zapewne wiele osób słyszał już o czymś takim jak audyt fotowoltaiczny? Tylko, po co i do czego to w ogóle jest? Kto się tym zajmuje? Audyt jest potrzebny do zebrania bardzo ważnych informacji na temat miejsca i potrzeb mieszkańców odnośnie energii eklektycznej.

Zbieranie informacji i wykonywanie obliczeń pozwala na dopasowanie tak instalacji fotowoltaicznej, aby działała najlepiej. Najważniejsza będzie tutaj moc modułów. Ma to być taka moc, jaka zaspokaja potrzeby domostwa. Audyt, który przeprowadza profesjonalna firma składa się aż z pięciu etapów. Każdy z nich to indywidualne podejście do tego bardzo ważnego tematu.
Wszystko zaczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu z inwestorem. Wtedy firma zbiera informacje o tym, jakie zużycie dom ma w skali miesiąca. Do tego dochodzą informacje o tym, jaki jest kąt nachylenia dachu oraz czym dach jest pokryty. Zamawiamy audyt fotowoltaiczny

Dopiero po zebraniu tych informacji można przejść do kolejnego etapu, jakim jest wybranie odpowiedniej konstrukcji wsporczej dla paneli, które mają być zamontnowane.

Panel można montować na dachu, ale również na gruncie i dopasowanie konstrukcji jest tutaj bardzo ważne. Następny krok to przeprowadzenie analizy, która wykaże, jakie jest zacienienie paneli słonecznych. Im mniejsze zacienienie tym lepiej, bo produkowana jest większa ilość energii. Kolejny krok to obliczenie, jaka ilość energii została wyprodukowana przez instalacje fotowoltaiczną. Na tym etapie klient określa się z budżetem, jaki posiada i jaki chce przeznaczyć na montaż paneli słonecznych. Całe wyliczenia i cały audyt fotowoltaiczny wykonuje firma z bardzo dużym doświadczeniem. Wiedzą jak zabierać się za poszczególne etapy. W ten sposób powstaje taka instalacja, jaka jest najlepsza i dostosowana do miejsca i wymagań klienta. Jeśli wszystko będzie dobrze sprawdzone to można przystąpić do montażu instalacji. Zastosowane materiały jak i jakość prac wpłyną na to jak dobrze całość będzie działać i jak szybko cała instalacja fotowoltaiczna będzie się zwracać.