Adwokat od spraw prowadzenia po pijanemu

Prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, nie jest dobrym pomysłem, można wówczas spowodować wypadek, a jego konsekwencje mogą być tragiczne.

Polskie prawo przewiduje szereg kar za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Może być to wykroczenie, lub też przestępstwo, zależnie od ilości alkoholu we krwi. Dobry prawnik może pomóc nam obniżyć kary, w przypadku osób które są kierowcami zawodowymi odebranie prawa jazdy będzie bardzo bolesnym środkiem. Mogą być to przykładowo kierowcy samochodów ciężarowych w transporcie międzynarodowym, lub też kierowcy autobusów. Odebranie prawa jazdy będzie wiązało się z utratą pracy, jeżeli kierowca jest jedynym żywicielem rodziny, będzie to dość bolesne. Przeciętny Polak nie ma pojęcia jak interpretować przepisy prawa.

Dla nas są to zapisy, w których nie praktycznie żadnej logiki.

Tymczasem studia prawnicze przygotowują do takiej interpretacji, każdego przepisu. Z tego powodu adwokat jest odpowiednią osobą do reprezentowania przeciętnego Polaka w sądzie. On doskonale odnajduje się w zawiłościach polskiego prawa. Naturalnie każdy prawnik ma swoją specjalizację. Jeden adwokat będzie zajmował się głównie sprawami z prawa cywilnego, inny natomiast zajmie się prawem rodzinnym i rozwodami. Każdy zna również przepisy prawa karnego czy prawa pracy. Aczkolwiek przepisów jest tak dużo, że jeden adwokat nie może być specjalistą z zakresu każdego prawa. Z tego powodu poszukiwania adwokata trzeba zaczynać od określenia zakresu prawa, w którym powinien się specjalizować. Zazwyczaj prawnicy zajmują się kilkoma pokrewnymi specjalnościami jakimi są prawo pracy i administracyjne czy prawo cywilne i rodzinne. To ułatwia poszukiwania tego najlepszego prawnika. Dlatego też trzeba poszukać prawnika specjalizującego się w prowadzeniu spraw osób, które prowadziły po pijanemu. Adwokat będzie widział w jaki sposób podważyć decyzję sądu, dzięki temu będziemy mogli liczyć na niższą karę. W przypadku wątpliwości adwokat będzie starał się rozstrzygać na naszą korzyść. Dobrego adwokata można znaleźć przeszukując zasoby internetu. Będzie widział jaką linię obrony wybrać.