JAK ZADBAĆ O ZWIERZĘTA W DOMOWYM TERRARIUM?

W Polsce nieustannie rośnie liczba miłośników zwierząt. W naszych domach miejsce znajdują już nie tylko psy i koty, ale i te bardziej egzotyczne okazy. Jak zadbać o kraby, szarańczaki, płazy, pajęczaki czy gady? Pomocne okażą się z pewnością promienniki elektryczne.

BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY

Decydując się na egzotyczne zwierzę, powinieneś zapoznać się z jego specyfiką. Warto dowiedzieć się, jaką temperaturę lubi, ile stopni je uspokaja, a ile pobudza, np. do rozrodu. Na tej podstawie, możesz stworzyć im idealny mikroklimat, wykorzystując promiennik elektryczny zawieszony nad terrarium. Biorąc takie zwierzę pod opiekę, jesteś za nie odpowiedzialny. Odpowiadasz również za jego komfort życia. Często zdarza się, że poszczególne okazy nie wymagają dodatkowego ogrzewania i w zupełności wystarczy im temperatura otoczenia. Są jednak sytuacje, w których Twój nowy milusiński będzie potrzebować o wiele więcej stopni Celsjusza, niż Ty jesteś w stanie wytrzymać.

Elektryczne promienniki ustawione odpowiednio nad terrarium przydatne są w każdej fazie życia zwierzęcia. W zależności od jego potrzeb, należy nieco modyfikować temperaturę. Dzięki temu, nabierze ono odporności, a dodatkowo będzie się szybko i prawidłowo rozwijać. Wykorzystanie reflektorów ciepła poprawia krążenie oraz przemianę materii u zwierząt.

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIE PROMIENNIKI ELEKTRYCZNE?

Promienniki elektryczne poza swoją podstawową funkcją, jaką jest dogrzewanie zwierząt, pełnią jeszcze inną, dodatkową rolę. Dzięki nim, zwierzęta oraz wnętrze terrarium jest wyeksponowane, a Ty zyskujesz dodatkowy element niezwykłej dekoracji. Jak więc wybrać promiennik elektryczny, który będzie najlepiej Ci służyć? Koniecznie zajrzyj na stronę internetową specjalistów w tej dziedzinie. Mowa o firmie Irsystem, którą znajdziesz pod adresem irsystem.pl. Profesjonaliści chętnie podpowiedzą Ci jak dobrać odpowiednie urządzenia, przeznaczone do Twojej hodowli.