Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytową?

Kiedy chcemy zakupić nasz wymarzony dom, jednak nie posiadamy odpowiedniej ilości gotówki, wówczas powinniśmy poszukać banku, który udzieli nam kredytu hipotecznego.

Naturalnie warto pamiętać, iż powinniśmy posiadać wkład własny, obecnie najczęściej jest to jedna piąta wartości całej inwestycji. Pamiętajmy, iż może być to kwota, którą wykorzystamy nie tylko na zakup nieruchomości, ale także część tej kwoty będziemy mogli przeznaczyć przykładowo na remont. Obecnie wiele banków oferuje różnego rodzaju finansowanie zakupu domu czy też mieszkania, jednak różnią się one oczywiście kosztami.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytową?

Co składa się na ostateczną ratę kredytu hipotecznego?

Powinniśmy przeanalizować bardzo dokładnie wszystkie koszty, z pewnością będą to koszty związane z oprocentowaniem, jednak nie jest to jedyny koszt kredytu. Często w przypadku nieruchomości dodatkowo będziemy musieli doliczyć różnego rodzaju marże, prowizję, opłaty wstępne, które pobierają banki na początku. Może być to oczywiście opłata jednorazowa, dodatkowo także często wymagane będzie ubezpieczenie budynku, ubezpieczenie całego kredytu. Niekiedy banki oferują także możliwość ubezpieczenia na życie czy też ubezpieczenia od utraty pracy, co ma zabezpieczać nasz kredyt w przyszłości.

Oczywiście warto zwrócić uwagę, iż nie każdy wie, w jaki sposób dokładnie przeliczyć potencjalny koszt, dlatego też często korzystamy z usług doradcy finansowego, który będzie wiedział dokładnie, jakie koszty będą uwzględnione przez bank. Naturalnie ostateczna kwota, którą będziemy musieli zapłacić, zostanie określona dopiero po przeanalizowaniu naszego wniosku, jednak doradca będzie wiedział, w których placówkach bankowych otrzymamy odpowiedź najszybciej, gdzie obecnie możemy liczyć na różnego rodzaju promocje związane z kredytami.

Doradca finansowy pomoże nam na wszystkich etapach, poczynając od przeanalizowania naszych zdolności kredytowych, poprzez pomoc w przygotowaniu wszystkich dokumentów, aż po wypełnienie i złożenie wniosku w wybranej placówce bankowej. Będzie zatem to bardzo duża pomoc zwłaszcza dla osób, które nie wiedzą w jaki sposób załatwić wszelkie formalności. Więcej szczegółów możemy znaleźć na stronie http://1ekspert.pl, znajdziemy tam informacje na temat profesjonalnego doradcy kredytowego.