Wskazówki, jak we właściwy sposób złagodzić alergie

Czy unikasz aktywności, zabawy, zwierząt i wszystkiego innego pod słońcem, aby utrzymać alergie pod kontrolą? Przestań żyć życiem tak ograniczonym przez alergie! Dowiedz się, co możesz zrobić, aby złagodzić straszne objawy, które uniemożliwiają Ci branie udziału w życiu, dzięki poniższemu artykułowi.Nie musisz unikać wspaniałego wypoczynku na świeżym powietrzu w sezonie alergicznym.

Upewnij się tylko, że przestrzegasz zaleconego leczenia i podejmij wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby Twoja wycieczka była przyjemna. Kiedy to zrobisz, zyskasz wspaniałe efekty świeżego powietrza, jednocześnie utrzymując alergie na dystans.Jeśli to możliwe, wybieraj podłogi z płytek, linoleum lub drewna zamiast wykładziny. Nawet przy regularnym odkurzaniu dywan zatrzymuje kurz, pyłki, sierść zwierząt domowych i wiele innych powszechnych alergenów. Rodzaje podłóg litych są łatwiejsze do utrzymania w czystości i wolne od alergenów. Jeśli wolisz miękkie uczucie dywanu, możesz użyć dywanów. Dywany obszarowe zatrzymują mniej substancji drażniących, są łatwiejsze do utrzymania w czystości i tańsze w wymianie.Kiedy na zewnątrz jest ładnie, możesz otworzyć okna, aby zaoszczędzić na kosztach chłodzenia. Ale może to spowodować działanie alergii. Aby uzyskać najbardziej zauważalne wyniki, zaopatrz się w filtr HEPA do klimatyzatora, redukując w ten sposób alergeny, które sprawiają, że jest on w pomieszczeniach. Filtr HEPA to świetny sposób na to, abyś mógł swobodnie oddychać we własnym domu.Przed pójściem na emeryturę weź prysznic i umyj włosy szamponem. Pyłek może zbierać się na powierzchni skóry i we włosach, co może powodować reakcję alergiczną podczas snu. Po prostu wskocz na szybkie pranie, a potem śpij spokojnie.Trzymaj drzwi i okna zamknięte, jeśli cierpisz na alergie. Podczas gdy przyjemny powiew w domu może być orzeźwiający, może również spowodować nieszczęście, jeśli pyłki zaostrzą twoje alergie. Zamiast tego użyj wentylatorów lub centralnego systemu powietrza do cyrkulacji powietrza, co powinno zminimalizować objawy alergii.Jeśli planujesz spędzać czas na świeżym powietrzu w wietrzne dni, możesz obawiać się wpływu pyłków na oczy. Jednym ze sposobów ochrony oczu jest założenie zbyt dużych okularów przeciwsłonecznych. Info Serwis - Solidna paczka informacji z kraju

Odważne, owijające się style są idealne, wszystko jest lepsze niż stawienie czoła alergenom unoszącym się w powietrzu.Aby szybciej uciec przed objawami alergii, zmień ubranie i weź prysznic po wyjściu na zewnątrz.

Wszystkie rodzaje wyzwalaczy alergii pozostają we włosach, skórze i ubraniach długo po wejściu do środka, więc wytrzyj je, wymyj szamponem i wyrzuć odsłonięte ubranie w miejsce, w którym nie będziesz mógł wdychać cząsteczek alergenu.Upewnij się, że Twoje okna pozostają zamknięte, aby alergeny nie mogły przebywać w domu. Otwarte okna mogą pozwolić pyłkom dostać się do domu i spowodować nasilenie objawów alergii. Często wymieniaj brudne filtry klimatyzacji, aby utrzymać je w jak największej czystości, aby ograniczyć krążenie alergenów w mieszkaniu.Często odkurzaj dom. Większość domów ma co najmniej kilka pokoi z wykładziną, ale dywan jest magnesem dla alergenów i innych czynników drażniących. Zwykła próżnia nie wystarczy do wyłapania drobnych cząsteczek wywołujących objawy alergii. Aby odkurzacz był skuteczny, szukaj worków lub filtrów z technologią HEPA.Zabierz swój kosz na śmieci poza dom na dobre. Błędy i myszy przyciągają śmieci. Odchody myszy mogą pogorszyć objawy alergii. Jeśli problem z gryzoniami nie ustępuje, być może nadszedł czas, aby rozważyć pułapki na gryzonie. Jeśli pułapki nie działają, pomyśl o użyciu trucizny lub wynajęciu eksterminatora.Unikaj bałaganu, zwłaszcza w sypialni. Jeśli cierpisz na alergie, powinieneś starać się, aby sypialnia była jak najbardziej wolna od bałaganu. Ponieważ prawdopodobnie spędzasz w łóżku od sześciu do dziesięciu godzin dziennie, ważne jest, aby ten obszar był jak najbardziej wolny od alergenów. Im mniej bałaganu, tym mniej jest miejsc, w których może osiąść kurz i inne czynniki drażniące.Mamy nadzieję, że ten artykuł otworzył ci oczy na wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby przejąć kontrolę nad alergiami i przestać być niewolnikiem ich objawów. Przy odrobinie badań i staranności wkrótce powinieneś mieć więcej drzwi w życiu otwartych, niż alergie są zamknięte. Cieszyć się!