Świetna rada dla każdego, kto chce rzucić palenie

Jak rzucić palenie? Zachcianki są tak często przytłaczające, a jednak koszt dla twojego zdrowia i portfela jest jeszcze gorszy.

Ludzie rzucają palenie codziennie, ale wielu wraca do palenia na czas. Jeśli chcesz mieć największe szanse na sukces, przeczytaj ten artykuł i zacznij korzystać z dostarczonych wskazówek.Jeśli szczerze starasz się rzucić palenie, znajdź grupę wsparcia i trzymaj się jej. Może pomóc w nawiązaniu kontaktu z innymi, którzy rozumieją twoje fizyczne i emocjonalne objawy, ponieważ doświadczają tego samego. Otrzymasz wspaniałe rady i wsparcie od takich osób, tak jak wcześniej. Możesz sprawdzić swój lokalny kościół, ośrodek rekreacyjny, a nawet lokalny college, aby znaleźć te grupy wsparcia.Jeśli próbujesz rzucić palenie, poinformuj o tym znajomych i rodzinę. Dając im znać, mogą dać Ci motywację, której potrzebujesz. Mogą dać ci dodatkową zachętę, której potrzebujesz, aby skupić się na swoich celach.Staraj się nie jeść za dużo, aby wypełnić pustkę po rzuceniu papierosów. Nikotyna hamuje apetyt, więc nie zdziw się, gdy po rzuceniu palenia zaczniesz odczuwać większy głód. Jedz zdrowiej, gdy rzucisz palenie papierosów. Dzięki temu będziesz mieć więcej miejsca na kalorie, które zużyjesz poprzez podjadanie.Jeśli obawiasz się przybrania na wadze, gdy zaczynasz rzucać palenie, powinieneś spróbować włączyć do swojej codziennej rutyny umiarkowany schemat ćwiczeń, aby pomóc w ograniczeniu przyrostu masy ciała, którego możesz doświadczyć. Ćwiczenia to najlepszy sposób na zapobieganie przybieraniu na wadze po rzuceniu palenia.Ustal dzień, w którym planujesz na stałe rzucić nałóg palenia. Świetna rada dla każdego, kto chce rzucić palenie

Zapisz tę datę w swoim kalendarzu i zaplanuj ten dzień.

Twój umysł powinien być gotowy na nową zmianę, która potrwa do końca twojego życia. Możesz nawet urządzić małą imprezę rano w dniu, w którym odchodzisz.Znajdź inny sposób na relaks. Nikotyna działa rozluźniająco, więc musisz znaleźć zamiennik, który złagodzi stres. Masaż lub joga to naprawdę świetny sposób na relaks, możesz też spróbować ciepłej kąpieli lub posłuchać ulubionej muzyki. Jeśli to możliwe, staraj się trzymać z daleka od wszystkiego, co jest stresujące w ciągu pierwszych kilku tygodni po rzuceniu palenia.Spojrzenie na zdjęcie płuc palacza może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby rzucić palenie. Kiedy osoba pali, jej płuca po pewnym czasie stają się czarne i może skończyć się rakiem płuc. Choć może się to wydawać trudne, oglądanie obrazu może wywołać w mózgu sygnał do rzucenia palenia.Chociaż częścią idei rzucenia palenia jest zaoszczędzenie pieniędzy, od czasu do czasu zafunduj sobie nagrodę w postaci pieniędzy, których nie wydałeś na papierosy. Te smakołyki dają ci coś, na co czekasz i służą jako przypomnienie rzeczy, których nie mogłeś kupić jako palacz.Kiedy jesteś gotowy rzucić palenie, nie bój się zasięgnąć porady lekarza. Lekarz może poprowadzić Cię na wiele sposobów, jak rzucić palenie, czy to zalecając produkt zastępujący nikotynę, czy nakreślając plan ćwiczeń, czy nawet oferując autorytatywne słowa zachęty i wsparcia.Wiele osób rzuciło palenie wiele lat temu i nigdy nie poddało się od tego czasu, a porady zawarte w tym artykule to wszystko, co pomogło byłym palaczom. Jeśli naprawdę chcesz rzucić palenie, to dzisiaj jest ten dzień! Skorzystaj z tych pomysłów, a w mgnieniu oka uwolnisz się od papierosów.