Podsufitowe gzymsy wewnętrzne ze styropianu

Dodatkowe oświetlenie pomieszczeń możemy uzyskać montując odpowiednie gzymsy, dzięki nim można oświetlić nie tylko sam pokój ale także możemy kierować światło w różnych kierunkach.

Ciekawym pomysłem będzie skierowanie światła na sufit, dzięki temu światło nie będzie zbyt ostre, może także subtelnie doświetlać określone punkty naszego mieszkania. Kiedy chcemy założyć tego rodzaju gzymsy należy pamiętać o dodatkowym kablu zasilającym, sam system włączników będzie znajdował się w środku gzymsu, w tym przypadku bowiem będziemy wykorzystali włączniki bezprzewodowe., Mogą być w formie pilotów za pomocą których będziemy nie tylko włączać i wyłączać światło, ale także można zmieniać jego natężenie, można także zakupić listwy które będą zmieniały kolor. Jest to oczywiście niezwykle wygodne, dzięki temu będziemy mogli wprowadzać odpowiedni nastrój w naszym pokoju. Obecnie produkowane gzymsy wykonane są przykładowo ze styropianu jest to świetne rozwiązanie ze względu na lekkość konstrukcji. Tego typu gzymsy można będzie zamocować we własnym zakresie, przy użyciu dobrej jakości kleju montażowego.

W zależności od tego taką odległość zachowamy od sufitu, i jaki model ledów wybierzemy będziemy mogli otrzymać różne snopy padającego światła.

Oczywiście możemy zakupić także model, które będą rzucały światło na ścianę. Wiele listew i gzymsów posiada także możliwość założenia światła punktowego, które rzuca snop światła bezpośrednio w dół. Standardowy gzyms jest zwykle mocowany na górnej krawędzi do sufitu i na tylnej krawędzi do ściany, w ofercie sklepów oferujących sztukaterię możemy znaleźć gzymsy proste, ale także modele o bardziej wymyślnych kształtach. Oczywiście jeżeli posiadamy w domu inne listwy sufitowe warto zadbać aby były w tym samym stylu. Można także dopasowywać je stylem do naszych mebli czy też innych elementów wyposażenia. Jeżeli nie masz własnych pomysł zobacz jakie rodzaje gzymsów można zamówić, oczywiście można je dowolnie łączyć dzięki czemu mogą one być zamontowane na całej ścianie.