Kilka słów o przyjaźni i związkach

Relacje międzyludzkie są jedną z piękniejszych rzeczy na tym świecie, które sprawiają, że życie wydaje się odrobinę lepszy. Każdy z nas odkrywa w swoim życiu wiele ról, jesteśmy dla kogoś dziećmi, rodzeństwem, przyjaciółmi, partnerami, rodzicami albo też dziadkami. Jest to tylko kilka z mnóstwa określeń, które potrafią nas uświadomić, że nie żyjemy wyłącznie dla siebie.

Uczestniczymy w życiu wielu innych ludzi, dla których jesteśmy ważni oraz potrzebni, taki tok myślenia pozwala nas wprowadzić w dobry nastrój. Potrafimy lepiej sobie poradzić z pewnymi problemami, wiedząc, że ktoś na nas liczy, że komuś na nas zależy a przede wszystkim, że ktoś nas wspiera. Codziennie budujemy relacje z ludźmi, w mniejszym lub w większym stopniu, jednak te najdłuższe i najszczersze bywają najpiękniejsze.

Relacje damsko – męskie są najpopularniejszymi relacjami wśród społeczeństwa, mimo iż nie są jedynymi. Nawet jeśli na świecie żyją miliony ludzi mające przeróżne charaktery, osobowości, zainteresowania czy też poglądy, potrafimy znaleźć kogoś kto nas doskonale rozumie i komu zależy na naszym szczęściu. Miłość jest najlepszym uczuciem, które potrafi zmotywować człowieka do działania a także pomóc mu stać się lepszą wersją siebie. Dlatego ludzie tak bardzo potrzebują miłości oraz bliskości w swoim życiu, oprócz dostawania jej, chcą również ją dawać innym.

Przyjaźń damsko-męska

Należy obalić mit mówiący, że z każdej przyjaźni damsko-męskiej buduje się związek. Jest to błędne założenie, które niestety za często ukazywane jest w filmach młodzieżowych. Oczywiście przyjaźń zbliża do siebie ludzi i często wydaje nam się, że nasz troszczący się o nas przyjaciel może być nami zainteresowany w innym aspekcie. Takie przypadki zdarzają się wśród dorastających ludzi, czasami nie potrafią oni odróżnić chęci bycia przyjacielem od chęci bycia partnerem.

Wielu młodych osób odczytuje błędnie pewne sytuacje lub słowa, wynika to głównie z dobrej przyjaźni, człowiek zaczyna się wtedy zastanawiać czy może jego przyjaciel nie byłby dla niego idealną połówką. W końcu zna go bardzo dobrze, wie co lubi, czego nienawidzi a także akceptuje go, jednak kochanie kogoś w sposób romantyczny jest czymś odrobinę innym. Często takie odczucia powstają z braku innej osoby troszczącej się równie mocno co przyjaciel, zadaje się sobie pytanie czy kiedykolwiek znajdziemy kogoś innego albo czy ktoś nas pokocha. Należy jednak pamiętać, że na każdego przyjdzie czas i nie trzeba się śpieszyć ze znalezieniem swojej drugiej połówki.

Związek damsko-męski

W związku, tak samo jak w przyjaźni najważniejsza jest znajomość drugiej osoby, akceptowanie jej a także zaufanie. Związek buduje się na przyjaźni, która jest niezbędnym elementem, na którym w głównej mierze powinien się on opierać. Jednak oprócz samej relacji, ważny jest pociąg fizyczny oraz to czy czujemy go do drugiej osoby. Mówi się, że seks nie jest najważniejszy w związku lecz odrywa on ważną rolę, o której często się zapomina. Patrząc na swojego przyjaciela, odczuwamy chęć rozmowy z nim, spotkania, często przytulania a także spędzania mnóstwo czasu razem.

W związku te emocje również powinny występować, dodatkowo z pragnieniem trzymania się za rękę, spania obok siebie oraz dotykania go i całowania po całym ciele na osobności. To normalne, że ludzie czują pociąg fizyczny do innych ludzi, między innymi to jest jedna z dwóch rzeczy, która uświadamia nas, że chcemy być z tą osobą.

Związki są bardzo skomplikowaną sprawą, budowanie ich zawiera mnóstwo etapów, które wymagają wielu rozmów, cierpienia, łez a także uśmiechów lecz miłość jest zdecydowanie tego warta.

Na stronie https://www.uwodzenie.org/ znajdziesz wiele ciekawych artykułów o uwodzeniu i budowaniu pewności siebie – sprawdź