Podstawowe środki do dezynfekowania powierzchni płaskich

W profesjonalnych firmach zajmujących się sprzątaniem bardzo dużą rolę ma wybór właściwych środków do czyszczenia i dezynfekowania powierzchni. Podobnie istotne znaczenie mają te preparaty w gospodarstwach domowych, a wzorowanie się na tych, wykorzystywanych przez ekspertów może uczynić dom jeszcze czystszym i bardziej bezpiecznym. Na jakie środki czystości warto zwrócić uwagę?

Dezynfekowanie łazienek i podłóg od A do Z

Przestrzenią, której należy poświęcić dużą uwagę podczas dezynfekcji domu czy biura jest łazienka. To właśnie to pomieszczenie odwiedzane jest zarówno przez domowników, kilkukrotnie w ciągu dnia, jak i przez pracowników i klientów, jeśli mówimy o łazience biurowej. Natężenie zarazków i drobnoustrojów związane z ruchem w łazience sprawia, że to właśnie w niej rozwija się największa ilość bakterii mogących powodować zagrożenie dla zdrowia. Jakimi środkami pozbywać się ich skutecznie? Należy tu wziąć pod uwagę środki wysokiej wydajności dostępne do kupienia np. w profesjonalnych hurtowniach chemicznych, jak https://www.merkurygdynia.pl, tak, by mieć pewność ich jakości przy zachowaniu dobrej ceny. Będą to środki do dezynfekowania kafli, fug, sanitariatów łazienkowych oraz, co bardzo ważne, środki do czyszczenia podłóg. Te ostatnie należy dobrać zgodnie z rodzajem podłogi, jaka znajduje się w łazience. Najczęściej będzie to podłoga wyłożona kafelkami i do jej porządnego zdezynfekowania należy użyć preparatów przeznaczonych typowo do takiej nawierzchni. Warto jednak pamiętać o tym, że niektóre łazienki wykańczane są inaczej i wtedy dobrać chemię odpowiednią do takiego podłoża.

Dezynfekcję łazienek powinno się przeprowadzać codziennie w przypadku dużych, biurowych pomieszczeń lub co kilka dni w przypadku łazienek domowych.

Środki do dezynfekcji mebli, a środki do mycia okien

Bardzo ważne jest także odpowiednie czyszczenie mebli i okien. Wiele osób myli produkty przeznaczone do okien (pryskacze, aerozole i płyny) z tymi, które wykorzystuje się do dezynfekowania mebli. Efekty takiego podejścia mogą być opłakane. Środki do czyszczenia okien dostosowane są do mikroporów szklanych w szybach, ale zupełnie nie nadają się do powierzchni meblowych np. wykonany z drewna. Taki preparat użyty na meblach może doprowadzić do zniszczenia zabezpieczeń drewna i co za tym idzie sprawić, że z czasem wygląd np. drogich mebli zdecydowanie się pogorszy.

Do okien standardowo wykorzystuje się takie przykładowe środki jak płyny do szyb i glazury (Ludwik, Sidolux, Mors, Window czy Glass Cleaner), które oznakowane są odpowiednimi certyfikatami pod znakiem dobrej marki. Do mebli natomiast sprawdzą się znane od lat klasyki, które jednocześnie czyszczą, polerują powierzchnię drewna i likwidują zarazki np. Pronto (w sprayu, płynie lub mleczku), Pledge i Silux (spraye) czy specjalne ściereczki do mebli drewnianych, które są nasączone płynem odkażająco-czyszczącym. Dodatkowo do mebli można wykorzystać specjalne balsamy i emulsje, które poza czyszczenie będą dbały o utrzymanie pięknego koloru drewna..