Jak radzić sobie z utratą pamięci małżonków

Łatwo poprawić pamięć na komputerze, ale z ludzką pamięcią nie jest to takie proste.

Ludzka pamięć wymaga dużo więcej wysiłku, aby działać na najwyższych poziomach i jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zachować silną pamięć. W poniższym artykule znajdziesz kilka skutecznych wskazówek.Aby poprawić swoją pamięć, spróbuj skupić swoją uwagę na czymś, usuwając wszystko, co może odwrócić uwagę od wykonywanego zadania. Kiedy spędzasz czas na skupieniu, przedmiot skupienia przesuwa się z pamięci krótkotrwałej do pamięci długotrwałej. Rozproszenie uwagi niekorzystnie wpływa na skupienie, a to powoduje słabą pamięć.Nie ma wstydu w korzystaniu z pomocy pamięciowych, takich jak przypomnienia o karteczkach samoprzylepnych. Umieść je tam, gdzie wtedy zauważysz, na przykład na swoim komputerze. Te małe przypomnienia pomogą upewnić się, że nie zapomnisz niczego ważnego.Twój mózg, podobnie jak mięśnie, musi być ćwiczony, aby utrzymać go w doskonałej kondycji. Możesz poprawić funkcjonowanie mózgu i potencjalnie powstrzymać jego degenerację z wiekiem, jeśli rzucisz mu wyzwanie zagadkami.Aby poprawić pamięć i ogólne funkcjonowanie mózgu, staraj się jeść zdrową dietę. Badania wykazały, że spożywanie niektórych pokarmów może poprawić pamięć danej osoby. Szpinak i wiele owoców, w tym jagody, wspomagają funkcjonowanie pamięci. Kwasy tłuszczowe omega-3 są również korzystne przy próbach poprawy pamięci.Najprostszym sposobem na poprawę pamięci jest dobry sen! Czasami nasze napięte harmonogramy sprawiają, że wydaje się, że ograniczenie kilku godzin snu to jedyny sposób na produktywność, ale mózg potrzebuje odpoczynku, aby funkcjonować jak najlepiej. Spanie jest również wtedy, gdy mózg przetwarza i przechowuje wspomnienia z tamtego dnia.Aby poprawić przyswajanie i zapamiętywanie rzeczy, spróbuj użyć sztuczek Mnemoniki. Są to gry umysłowe, z których dzieci często korzystają w szkole, próbując się czegoś nauczyć. Na przykład, ludzie używają „I przed E, z wyjątkiem C”, aby pamiętać, że w języku angielskim litera „I” zawsze występuje przed „E” w słowach, z wyjątkiem litery „C”.Udowodniono, że spożywanie pokarmów zawierających flawonoidy jest skutecznym sposobem na zachowanie pamięci. Jak radzić sobie z utratą pamięci małżonków

Dzieje się tak, ponieważ flawonoidy wchodzą w interakcję z twoim ciałem, poprawiając przepływ krwi do mózgu, tworząc nowe neurony i korzystnie wpływając na enzymy i białka związane z pamięcią.

Niektóre przykłady żywności zawierającej flawonoidy to winogrona, liście herbaty i ziarna kakaowe. Włącz niektóre z nich do swojej diety.Wybierz się na wycieczkę do biblioteki społecznościowej i znajdź dowolne teksty, które mogą dotyczyć poprawy pamięci. Wielu psychiatrów napisało książki, które pomagają ludziom poprawić pamięć. Możesz nie potrzebować niczego więcej niż te książki, aby pomóc.Jeśli masz trudności z zapamiętywaniem, mądrze jest starać się nie uczyć zbyt wielu nowych rzeczy w tym samym czasie. Poczekaj, aż w pełni zapamiętasz część informacji, zanim przejdziesz do drugiej. Uczenie się wielu rzeczy w tym samym czasie sprawi, że wszystko pomiesza w twoim mózgu.Pij herbatę z żeń-szenia, aby poprawić swoją pamięć. Wykazano, że żeń-szeń pomaga mózgowi przyswajać i zatrzymywać informacje. Żeń-szeń jest również bardzo przydatny ze względu na jego wartość w ogólnej poprawie zdrowia. Uważa się również, że zielona herbata ma pewne korzyści w zakresie poprawy retencji pamięci.Tak więc, jeśli jesteś zainteresowany osiągnięciem pożądanego rodzaju pamięci na najwyższym poziomie, wybierz jedną lub więcej z tych wspaniałych wskazówek, aby zacząć już teraz. To może nie być łatwe, ale jest możliwe, jeśli rozumiesz, co musisz zrobić. Utrzymanie i poprawa pamięci jest możliwe, gdy wiesz jak.