Na co zwrócić uwagę wybierając podłogi z paneli

Podłoga laminowana jest zbudowana z wielu warstw sprasowanych włókien.

Górna warstwa to w zasadzie sfotografowany obraz prawdziwego drewna, aby nadać podłodze ten efekt. Obraz jest następnie pokrywany warstwą ochronną. Taka podłoga jest dostępna w różnych wykończeniach i kolorach, jak również stylach, może przypominać deskę drewnianą, parkiet w jodełkę, płytki kamienne.

Na co zwrócić uwagę wybierając podłogi z paneli

Jak układać podłogi z paneli

Podłoga laminowana jest zdecydowanie najtańszą opcją, chociaż jakość często znajduje odzwierciedlenie w kosztach, więc im tańsze panele, tym gorsza jakość. Możesz oczekiwać, że zapłacisz więcej za produkty wiodących marek, ale wybierając nową podłogę do swojego domu, chcesz mieć pewność, że będzie ona trwała i estetyczna, jak również spełni twoje oczekiwania. Zanim położysz podłogę z paneli, zawsze odczekaj 48 godzin, aby produkt zaaklimatyzował się w pomieszczeniu, w którym zostanie zainstalowany.

Podłoga laminowana ma wiele zalet w porównaniu z podłogą z innych materiałów wykończeniowych. Jest tańsza i łatwiejsza w instalacji, z montażem poradzi sobie każdy majsterkowicz. W sprzedaży znajdziemy do wyboru panele imitujące różne gatunki i kolory drewna. Dodatkową zaletą jest łatwość utrzymania w czystości, wystarczy panele zamiatać lub odkurzać, jak również przetrzeć mopem w razie zabrudzenia. Wybierając podłogę laminowaną, należy pamiętać o różnych dostępnych klasach i metodach konstrukcyjnych. Laminat jest klasyfikowany od AC1 do AC6, przy czym ten ostatni jest idealny do stosowania w instalacjach komercyjnych o dużym natężeniu ruchu.

Pamiętaj, że szczeliny dylatacyjne 6 mm są wymagane na całym obwodzie pomieszczenia i każdego stałego obiektu, kiedy układasz panele. W przypadku montażu na ogrzewaniu podłogowym szczeliny dylatacyjne powinny wynosić 10 mm, a temperatura powierzchni nie może przekraczać 27 stopni Celsjusza. Więcej o tym, jak wybrać panele podłogowe, znajdziesz na stronie http://lifestajlowo.pl/panele-winylowe-na-zwrocic-uwage-podczas-wyboru-tego-rodzaju-podlogi/. Sekretem każdego udanego montażu paneli podłogowych jest upewnienie się, że do danego zastosowania użyto właściwych produktów i metody montażu, więc poświęć trochę czasu na zapoznanie się z instalowanym produktem.