Na co zwrócić uwagę wybierając płytki do łazienki

Wybieranie nowych płytek to świetna zabawa, ale trzeba również zastanowić się, jak połączyć je wszystkie w udany projekt łazienki.

Kluczem do łatwego i przyjemnego projektu przebudowy łazienki jest nauczenie się, jak wybrać odpowiednie płytki. Jest to ważne, ponieważ wybór płytek będzie decydował o wielu różnych rzeczach, od nastroju urządzonego przestrzeni po estetykę i łatwość czyszczenia. Ostatecznie większość właścicieli domów wybiera projekty płytek łazienkowych, które również podkreślają ich osobisty styl i robią odpowiednie wrażenie wizualne.

Na co zwrócić uwagę wybierając płytki do łazienki

Jaki kolor płytek sprawdzi się w twojej łazience

Wybór koloru płytek łazienkowych jest bardzo osobisty, ale nadal obowiązują pewne zasady dobrego projektowania. Nie używaj więcej niż trzech kolorów, chyba że planujesz zrobić mozaikę artystyczną. Nie chcesz układać zbyt wielu ciemnych płytek w małej łazience, ponieważ sprawi to, że pomieszczenie będzie wydawało się mniejsze i ciasne. Możesz jednak połączyć płytki czarne z białymi dla ciekawego i modnego efektu. Możesz również ozdobić niektóre strefy ścian płytkami ze strukturą. Jeśli twój wybór koloru jest zbyt mocny i przytłaczający dla całej łazienki, wybierz mniejszy rozmiar płytek i nie instaluj ich w całej łazience.

W zależności od tego, co jeszcze znajduje się w łazience, być może będziesz musiał wybrać kolory, które pasują do innych istniejących elementów wystroju łazienki. Na przykład nie chciałbyś wybierać jaskrawych kolorów kafelków do łazienki, która ma elementy drewniane i naturalne, ziemiste odcienie. Zamiast tego dopasuj wybrany przez siebie kolor płytek, aby upewnić się, że wszystkie elementy projektu będą ze sobą współgrały.

Płytki Paradyż Synergy, które zakupisz na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/SYNERGY/6385, są wykonane z różnym wykończeniem, od gładkich, szkliwionych i błyszczących po bardziej teksturowane naturalne płytki lub ze strukturą. Używanie płytek z grawerami lub teksturowaniem może również nadać twojej łazience wymiarowy wygląd, który nadaje jej bardzo interesujący wygląd. Weź pod uwagę zarówno efekt wizualny, jak i wygląd i odczucie, i spróbuj wyobrazić sobie płytki w ostatecznym projekcie łazienki.