ROSNĄCA POPULARNOŚĆ BASENÓW TERMALNYCH

Od jakiegoś czasu obserwuje się w naszym kraju zwiększającą się modę na baseny termalne. O ile w przeszłości, z relaksu, jaki dostarczają ciepłe wody wypływające z głębi ziemi mogliśmy korzystać wyłącznie na Węgrzech lub Słowacji, tak teraz wystarczy, że wybierzemy się w południową Polskę, a dokładnie na Podhale. Korzystanie z term stanowi dla nas nie tylko relaks i odprężenie. Nie wolno zapominać o właściwościach leczniczych, jakie posiadają wody wypływające z głębi Podhala. Należy zwrócić uwagę, że skład pierwiastkowy poszczególnych term jest mocno zróżnicowany, natomiast w każdym wypadku działa na nas kojąco i leczniczo, a dodatkowo redukuje stres i bezsenność.

Aby skorzystać z ofert term wystarczy udać się na południe, gdzie w towarzystwie naszych narodowych gór Tatr, możemy zaznać niewyobrażalnego relaksu i odpoczynku. Poniżej lista najciekawszych i najczęściej wybieranych basenów termalnych na Podhalu.

TERMY CHOCHOŁOWSKIE

Kompleks basenów termalnych powstałych w niewielkiej miejscowości Chochołów u podnóża Tatr to największa tego rodzaju inwestycja na Podhalu. Powierzchnia basenu to prawie 3000 m2, przy czym o jej wielkości stanową 3 baseny wewnętrzne i aż 18 basenów zewnętrznych! Do dyspozycji mamy wiele atrakcji, z 3 nowoczesnymi zjeżdżalniami, SPA & Wellness. Ze względu na rozpościerający się krajobraz, który mamy na wyciągnięcie ręki stojąc na jednym z dostępnych balkonów, miejsce jest wyjątkowe dla każdego, kto ma okazje je odwiedzić.

TERMY BANIA

Miejsce cieszące się ogromną popularnością wśród osób odwiedzających Białkę Tatrzańską. Ich ogromnym atutem jest podział na strefę cichą i głośną. W zależności, od naszego nastroju możemy skorzystać z mnóstwa atrakcji w kąpielisku o charakterze Aquaparku, lub wyciszyć się i zrelaksować widokiem gór. Woda w basenach osiąga temperaturę od 20 do 38 stopni i zawiera wapń, magnez oraz potas, które wchłaniane przez naszą skórę, działają na nas kojąco i relaksująco.

TERMY BUKOVINA

Są jedynymi z najnowocześniejszych basenów termalnych w Polsce. Znajdują się w Bukowinie Tatrzańskiej – miejscowości położonej wokół naszych polskich Tatr, na samym skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. Do dyspozycji mamy 20 basenów zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych, a poza licznymi atrakcjami wodnymi, znajdziemy tutaj również saunę fińską, łaźnie parowe czy też strefę wypoczynku. Termy Bukowina cechują się wysoką zawartością korzystnych dla naszego zdrowia pierwiastków takich jak potas, wapń, sód, siarka czy też chrom, które mają bardzo dobry wpływ na nasz układ kostno-mięśniowy oraz sercowo-naczyniowy.

Równie istotne jak dbanie o skład wód termalnych jest również dbałość, o jakość wody w poszczególnych kąpieliskach termalnych. Prawdę mówiąc stan i czystość wody stanowi rzecz pierwszorzędną. Należy zwrócić uwagę na zastosowane preparaty do dezynfekcji oraz metody, jakie wykorzystywane są do dezynfekcji poszczególnych kąpielisk. Właściciele basenów termalnych oprócz ozonowania coraz częściej decydują się na zastosowanie lamp UV, jakie metody najskuteczniejszej i najbezpieczniejszej. Zastosowanie promieni UV, nie tylko umożliwia zredukowanie chloroamin odpowiedzialnych za nieprzyjemnych zapach, ale również niszczy DNA wirusów i bakterii. Biorąc pod uwagę ilość osób, które jako kierunek wypoczynku wybierają właśnie baseny termalne jest to z pewnością korzystne działanie. Często warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w zaopatrywaniu basenów w urządzenia do mycia i dezynfekcji, jak np. znajdująca się w Warszawie firma Folkpool: https://www.folkpool.pl, która w ofercie ma wiele ciekawych rozwiązań, jak np. pompy basenowe, z którymi możemy się zapoznać tutaj: https://www.folkpool.pl/pompy-basenowe-hayward