Schody i balustrady ze szkła

Bardzo interesującym elementem architektonicznym, który możemy zastosować w wielu pomieszczeniach, są schody wykonane ze szkła.

Schody szklane charakteryzują się dużą wytrzymałością, wykorzystuje się szkło hartowane, które powoduje, iż jest to materiał bardzo wytrzymały oraz odporny na nacisk. Schody szklane będą bardzo dobrze pasowały we wnętrzach nowoczesnych, przykładowo w biurowcach, nowoczesnych apartamentach i loftach.

Schody i balustrady ze szkła

Schody drewniano szklane do nowoczesnych budynków

Szkło może doskonale łączyć się także wizualnie z drewnem, możemy wybrać różne odcienie drewna, od jasnego poprzez ciemny brąz po drewno w kolorze czarnym. Sprawdzi się to w przypadku, jeżeli w naszych pomieszczeniach posiadamy drewnianą podłogę, wówczas zastosowanie słupków czy też poręczy drewnianych będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Schody szklane mogą być mocowane z jednej strony do ściany, a z drugiej strony do balustrady, możemy tworzyć także konstrukcje wspierające się na elementach metalowych. Daje to wysoką odporność, tego typu balustrady są stabilne. W tym przypadku stosuje się wysokiej jakości szkło hartowane.

Możemy zastosować także szklane balustrady, które będą bardzo dobrze uzupełniały wygląd pomieszczenia, także różnego rodzaju poręcze, elementy mocujące wykonane z metalu. Mogą być to elementy aluminiowe, wykonane ze stali nierdzewnej, które zapewniają odpowiednią trwałość całej konstrukcji. Materiał powinien być poddany odpowiedniej obróbce, a dzięki temu możemy uzyskać odpowiedni kształt, może być to także szkło barwione, satynowe, posiadające różnego rodzaju wzory, które dopasujemy do aranżacji naszych pomieszczeń. Schody oraz balustrady szklane mogą optycznie powiększać nasze pomieszczenia, będzie to doskonały pomysł w przypadku, jeżeli poszukujemy schodów do biurowców o nowoczesnej architekturze.

Często możemy spotkać także schody drewniano szklane, połączenie różnych materiałów ze szkłem jest bardzo łatwe, szkło jest materiałem dość uniwersalnym, zatem przykładowo drewniana poręcz doskonale sprawdzi się w tego typu rozwiązaniach. W przypadku balustrady będzie to drewniana poręcz, elementy konstrukcyjne.