Dobre przedszkole – czym kierować się przy wyborze placówki?

Znalezienie dobrego przedszkola często jest bardzo trudne.

Chociaż placówek jest sporo, rodzice często nie wiedzą, a co dokładnie należy zwrócić wtedy uwagę. Podpowiadamy, jakie są najważniejsze parametry, które mają znaczenie przy znalezieniu dobrej placówki przedszkolnej dla malucha.

1. Lokalizacja
Jednym z głównych czynników, jaki brany jest pod uwagę przy wyborze placówki przedszkolnej, jest jej lokalizacja.

Oczywiście, nie oznacza to, że należy wybierać najbliżej położone przedszkola, jednak warto pamiętać o tym, że długie dojazdy na drugi koniec miasta mogą być bardzo męczące.

2. Program
Bardzo duże znaczenie przy znalezieniu dobrego przedszkola ma jego program. Tutaj poza programem realizowanym zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 23 grudnia 2008 roku (Dziennik Ustaw z dnia 15 stycznia 2009 roku), przedszkole może realizować również własny program.

Dobre przedszkole – czym kierować się przy wyborze placówki?

Warto zdecydować się na placówkę, która oferuje program, który:

– jest rozbudowany i pogłębiony
– zapewnia dzieciom dobrą opiekę
– daje kompleksowe wsparcie dotyczące rozwoju w różnych kierunkach

Wybrane przedszkola zapewniają także dostęp do kół zainteresowań, dzięki czemu dzieci mogą wtedy rozwiać swoje pasje.

3. Wyżywienie
Dobra placówka przedszkolna może zaoferować dzieciom wyżywienie na najwyższym poziomie. Zdrowe, zbilansowane posiłki mogą być przygotowywane na miejscu lub dowożone przez firmę cateringową.

4. Monitoring
Przedszkola z monitoringiem są obecnie coraz popularniejsze. Takie wyposażenie w placówce powala na stały dozór przez internet – wystarczy zalogować się na konto z użyciem podanego loginu i hasła.

5. Opinie
Duże znaczenie mają również opinie na temat przedszkola, dlatego przy wyborze placówki warto sprawdzić, co mówią o niej dotychczasowi klienci – rodzice, opiekunowie. Takie informacje znaleźć można na stronach internetowych, między innymi w mediach społecznościowych, na lokalnych forach.

Do skorzystania ze swojej oferty w ramach opieki przedszkolnej dla ciekawych świata dzieci zaprasza http://www.kangurek-klub.pl/. Dokładne informacje o ofercie znaleźć można na stronie placówki.