Ocieplanie domów za pomocą pianki poliuretanowej

Wykonanie skutecznej izolacji naszego domu będzie wymagało wykorzystania odpowiedniego materiału.

Oczywiście w przypadku elewacji oraz fundamentów najczęściej wykorzystuje się styropian, zastosujemy go wszędzie tam gdzie powierzchnie są płaskie. Natomiast w przypadku poddasza stosuje się wełnę mineralną oraz obecnie coraz częściej piankę poliuretanową, która pozwala wypełnić odpowiednio wszystkie miejsca trudno dostępne. Niekiedy więźba dachowa posiada skomplikowaną konstrukcję, gdzie wypełnienie za pomocą waty może być dość trudne.

Ocieplanie domów za pomocą pianki poliuretanowej

Właściwości izolacyjne pianki PUR

Warto zwrócić uwagę na powstawanie mostków termicznych, dlatego zastosowanie pianki może w dużym stopniu zmniejszyć straty ciepła. Biorąc pod uwagę wysokie ceny prądu oraz gazu wielu właścicieli domów jednorodzinnych decyduje się na wymianę ocieplenia, z pewnością pianka będzie bardzo dobrym pomysłem. Jest to materiał, który pozwala na przepływ pary wodnej, w tym przypadku wybieramy piankę otwartokomórkową, która będzie zapewniała wentylację. Jest to istotne z punktu widzenia odkładania się wilgoci, nieprawidłowa izolacja mogłaby doprowadzić do powstawania grzyba oraz pleśni. Tego rodzaju problemy są trudne do usunięcia, często wiążą się ze zdjęciem lub wymianą płyt gipsowo-kartonowych.

Pianka zamkniętokomórkowa może być najlepszym izolatorem w przypadku fundamentów gdzie powierzchnia jest nierównomierna, wówczas ułożenie styropianu nie przyniosłoby oczekiwanych efektów. Będzie docierała do wszystkich miejsc, w ten sposób zapewni odpowiednią szczelność. Pamiętajmy iż fundamenty muszą być zabezpieczone przed wilgocią, która może przedostawać się z gleby. Oczywiście dodatkowo możemy wykonać także izolacje wewnętrzną piwnicy, dobrym pomysłem będzie także izolacja stropów za pomocą pianki. Oprócz właściwości termicznych pianka pozwoli także na wygłuszenie,

Izolacja za pomocą pianki wymaga wykorzystania specjalnych agregatów, które pozwalają na natrysk pianki na daną powierzchnię. Należy także dobierać odpowiednią ilość, usługi tego rodzaju wykonują firmy remontowo-budowlane z odpowiednim doświadczeniem. Więcej na temat ocieplania za pomocą pianki przeczytamy na stronie https://best-point.pl/miasta/suwalki/. W całym kraju także w Suwałkach możemy znaleźć firmy, które wykonają izolację i ocieplenie za pomocą pianki PUR.