Dlaczego osad z kamienia odkłada się w czajnikach i ekspresach?

Wewnątrz ekspresów do kawy i czajników odkłada się kamień i osady wapnia pochodzące z wody, co utrudnia ich działanie.

Jeśli element grzejny jest pokryty kamieniem, urządzenie nie jest w stanie efektywnie podgrzać wody, co skutkuje zimną, niesmaczną kawą. Osady wapienne i mineralne należy regularnie usuwać poprzez odpowiednie odkamienianie urządzenia. Warto zakupić odpowiedni środek do usuwania kamienia, który został opracowany specjalnie do odkamieniania ekspresów do kawy, a jednocześnie jest przyjazny dla środowiska.

Dlaczego osad z kamienia odkłada się w czajnikach i ekspresach?

Odkamieniacz w płynie do usuwania osadów kamienia w ekspresach

Płynna formuła odkamieniacza jest przyjazna dla środowiska, a jednocześnie wysoce skuteczna. Formuła odkamieniacza wykorzystuje najwyższej jakości składniki aktywne, które są wolne od fosforanów i chloru i nie pozostawiają żadnych pozostałości. Odkamieniając ekspres uzyskujemy gorącą i smaczną kawę, jak również przedłużamy żywotność urządzenia. Należy pamiętać, że regularne czyszczenie i odkamienianie jest niezbędne w każdym typie ekspresu do kawy.

W zależności od rodzaju posiadanego ekspresu do kawy należy użyć kapsułki czyszczącej do ekspresów na kapsułki lub tabletki czyszczącej do ekspresów w pełni automatycznych i przelewowych. Proces czyszczenia usuwa pozostałości starej kawy, tłuste osady, zapachy i garbniki. Czyszczenie działa tam, gdzie twoja kawa jest parzona i przechodzi przez przewody. Odkamieniacz nie ma właściwości pieniących, aby usunąć pozostałości i oleje z komory parzenia. Płukanie urządzenia wodą lub samo odkamienianie nie wystarczy.

Odkamieniacz w płynie jura wchodzi do systemu przez zbiornik na wodę. Odkamieniacz rozbija osady wapienne, a także zanieczyszczenia nagromadzone na wewnętrznych częściach urządzenia, takich jak rury, pompa i bojler. Odkamienianie zapewnia także higienę wewnętrznych elementów ekspresu do kawy, możemy odkamieniać wszystkie rodzaje ekspresów do kawy, czajników. Jeśli nie masz pewności, kiedy i jak usunąć osady z kamienia w swoim ekspresie do kawy, sprawdź instrukcję obsługi urządzenia.