Wszystko co powinieneś wiedzieć o implantach zębów.

Nieodpowiednia higiena jamy ustnej może doprowadzić nasze zęby do stanu agonalnego, w którym niejednokrotnie będziemy musieli poddać się usunięciu zębów.

Niestety zaniedbanie tak podstawowej czynności jak higiena jamy ustnej czyli po prostu mycie zębów, pierwszorzędnie doprowadza do nagromadzenia się kamienia nazębnego, a następnie do powstawania próchnicy. Ta z kolei prowadzi do poważnych ubytków w zębach. Nie udanie się do dentysty w odpowiednim momencie może doprowadzić do tego, że będzie za późno na leczenie ubytków i pozostanie nam jedynie usunięcie zęba. Pomijamy już fakt, w którym ubytki mogą doprowadzać do silnego bólu, który niejednokrotnie jest punktem w którym ostatecznie dana osoba podejmuje decyzję o udaniu się do dentysty. Nerw na wierzchu wiąże się z drogim leczeniem kanałowym, a niejednokrotnie usunięciem zębów. Istnieje jednak sposób na rekonstrukcję bardzo zaniedbanych zębów, a nawet tych, których już nie mamy – mianowicie implantologia.
Implant stomatologiczny to swego rodzaju sztuczny korzeń, który jest wykonany najczęściej z tytanu, jest to swego rodzaju podstawa na której następnie lekarz specjalista może odtworzyć koronę zęba. Jest to dość kosztowny zabieg jednak pozwala nam na odzyskanie utraconych zębów w wyniku zaniedbania lub też nieszczęśliwego wypadku, w którym stracimy nasze zęby. Wszystko co powinieneś wiedzieć o implantach zębów.

Obecnie możliwości medycyny zajmującej się dziedziną stomatologii są tak rozwinięte, że praktycznie nie ma rzeczy niemożliwych.

Warto wspomnieć o tym, że pierwszy implant tytanowy został zastosowany prawie sześćdziesiąt lat temu, bo w roku 1965. Tańsza opcją implantów jest implant cyrkonowy, który inaczej nazywany jest ceramicznym. Nikt nie ukrywa tego, że zabiegi z zakresu wstawiania implantów są jednymi z najdroższych jeśli chodzi o tą dziedzinę medycyny. Jeśli jednak interesują Cię implanty Wrocław to nie zrażaj się, warto wspomnieć, że tego typu implant jest praktycznie wieczny.