Stylowa bateria wannowa w Twojej łazience

Wybór odpowiednich kranów do domu może nie być tak łatwy, jak się wydaje. Twoja kuchnia, wanna, prysznic i umywalki będą miały różne wymagania, a wybranie pasujących zestawów, może czasem być trudne.

Możesz zdecydować się na zakup kranów jako kompletnych zestawów, co pozwoli ci zaoszczędzić czas, ale dostosowanie każdego kranu do jego celu może często wyglądać lepiej, ponieważ to, co może dobrze sprawdzić się w kuchni, może wyglądać zupełnie inaczej na umywalce. Krany są wykonane z szerokiej gamy materiałów, w tym ze stali nierdzewnej, chromu, mosiądzu czy niklu. Tutaj wybór jest przede wszystkim estetyczny – materiał, z którego wykonane są krany, ma bardzo niewielki wpływ na ich wydajność. Nie bój się rozważać metali innych niż chrom, na przykład mosiężne baterie nie są zbyt powszechne i mogą zaskakująco wpłynąć na wygląd Twojej łazienki lub kuchni. Mogą również różnić się fakturą, błyszczący wygląd zapewnia połysk i blask, a matowe wykończenia nadadzą bardziej nowoczesny charakter. Niektóre krany mają nawet oświetlenie LED, które zmienia kolor w zależności od temperatury wody. Większość kranów, które znajdziesz w naszych domach w Australii, to tak zwane krany mieszające. Dzięki kranom mieszającym ciepła i zimna woda wypływają z kranu może mieć różną temperaturę w zależności od ustawień, inaczej jest przykładowo w Wielkiej Brytanii, gdzie standardowo są dwie baterie na zlewie.

Krany w starszym stylu używały osobnej wylewki dla każdego kranu. Wadą oddzielnych wylewek jest to, że z jednego kranu dostajesz lodowatą zimną wodę, a z drugiego parzącą gorącą wodę. W sklepach można zleźć baterie wannowe o różnych kształtach, ważny będzie także wygląd słuchawki. Należy także zwrócić uwagę na jej długość, co będzie wpływało bezpośrednio na wygodę jej użytkowania. W sklepach internetowych można łatwo porównać różne modele baterii wannowych, przykładowo na stronie sklepu https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-wannowe-c157. Znajdziemy duży wybór słuchawek dzięki czemu wybierzemy taką która najlepiej pasuje do naszej łazienki.