Nowoczesne i wygodne materace

Jak wiadomo w łóżku spędzamy 1/3 naszego życia, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby nasze łóżko oraz materac były jak najbardziej wygodne.

Oczywiście powinniśmy sprawdzić czy materac daje nam odpowiedni komfort, jeżeli posiadamy starszy model, odczuwamy ból pleców, wówczas może być to oznaka, iż należy wymienić materac na nowy. Nowoczesne materace wykonane są z pianki, lateksu, mogą posiadać także sprężyny kieszeniowe niezależne od siebie. Tego typu rozwiązania pozwolą nam na wsparcie naszego ciała na całej długości w odpowiedni sposób.

Nowoczesne i wygodne materace

Wygodny materac pozytywnie wpływa na nasze zdrowie

Dzięki temu możemy odczuć ulgę, wymiana materaca na nowy często wiąże się z wieloma korzyściami zdrowotnymi. Warto pamiętać, że na naszych materacach będą zbierały się różnego rodzaju drobnoustroje, bakterie, dlatego materace warto raz na kilka lat wymienić. Oczywiście nowe materace będą dobrze reagowały na nasz ciężar, nowoczesne pianki czy też lateks pozwalają na podtrzymywanie naszego ciała w sposób odpowiedni. Dodatkowo materace posiadają także strefy na całej długości, ponieważ nasze ciało wywiera różny nacisk na różne punkty materaca, dlatego też warto wybrać materace strefowe.

Materace posiadają oznaczenie twardości H1 jest to materac bardzo miękki, po drugiej stronie znajduje się materac H4, bardzo twardy. Naturalnie są to oznaczenia uniwersalne, znajdziemy je na wszystkich materacach niezależnie od tego, czy są to materace piankowe czy też sprężynowe. Należy zastanowić się, jaki materac najbardziej nam odpowiada i jak lubimy spać, co będzie w tym przypadku dla was najwygodniejsze. Często w sklepach z materacami będziemy mogli położyć się, wypróbować materac, sprawdzić czy nie jest dla nas zbyt miękki. Dodatkowo należy pamiętać, iż wybór twardości powinien zależeć także od naszej wagi.

Jeżeli nie wiemy jaki model wybrać, z pewnością warto odwiedzić sklep z materacami, dzięki temu możemy wypróbować różne modele, zdecydować który jest dla nas najwygodniejszy. Dodatkowo sprzedawca może dam doradzić model, pomoże także wybrać materac najlepszy pod względem jakości. Oczywiście nasz materac należy dostosować do szerokości naszego łóżka, możemy znaleźć bardzo wiele materacy o szerokości od 80 do 180 cm, które pasują do standardowych łóżek.