Najciekawsze miejsca do odwiedzenia w Niechorzu

Jeśli szukamy miejsca na wakacje, możemy udać się nad polskie morze, do miejscowości Niechorze.

Niechorze to miejscowość wypoczynkowa, która leży nad samym Morzem Bałtyckim, na Wybrzeżu Rewalskim. Możemy zatrzymać się w Tawernie pod Wodnikiem, jest to całoroczny pensjonat, w którym znajdziemy wiele wygodnych pokoi z łazienkami, oraz restaurację serwującą pyszne posiłki, w tym świeżo złowione ryby.

Jakie atrakcje turystyczne znajdziemy w Niechorzu

W Niechorzu i okolicach znajdziemy wiele atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć. Główną atrakcją Niechorza, oczywiście oprócz nadmorskiej plaży z molo i przystanią rybacką, jest latarnia morska licząca 45 metrów. Powstała ona w 1886 roku z czerwonej cegły, wzniesiona jest na klifie, możemy wejść na taras widokowy i podziwiać okolicę z wysokości 36 metrów. Możemy również przejechać się kolejką wąskotorową, która jest jedną z trzech działających kolejek tego typu w Polsce. Z całą rodziną możemy odwiedzić Park Miniatur Latarni Morskich, gdzie obejrzymy repliki latarni morskich z całego polskiego wybrzeża.

W Niechorzu warto odwiedzić również Muzeum Rybołówstwa Morskiego, w którym obejrzymy wiele ciekawych wystaw i eksponatów, dowiemy się wiele o kulturze rybackiej. Będąc w Niechorzu trzeba również odwiedzić Motylarnię, gdzie możemy oglądać przepiękne motyle ze wszystkich zakątków świata. Z pewnością wizyta w Motylarni to ciekawy pomysł na spędzenie popołudnia z całą rodziną. Oczywiście możemy również spędzać czas aktywnie, znajdziemy w Niechorzu i okolicach wiele tras turystycznych na wycieczki piesze czy rowerowe.

W Niechorzu warto również wybrać się nad jezioro Liwia Łuża, które połączone jest z Morzem Bałtyckim kanałem Liwskie Ujście. Znajdziemy tam również rezerwat ornitologiczny, zatem możemy zaobserwować wiele gatunków ptaków. Po atrakcjach całego dnia odpoczniemy w wygodnych pokojach w Tawernie pod Wodnikiem, dostępne są pokoje dwu, trzy i czteroosobowe z łazienkami, telewizorem i z widokiem na Bałtyk. Na miejscu restauracja niechorze oferuje pyszne posiłki, świeże ryby, mięsa z grilla, zupy, sałatki, makarony i desery. Zatem jeśli chcemy spędzić urlop nad polskim morzem w ciszy i spokoju, z dala od tłumów turystów, warto odwiedzić miejscowość wypoczynkową Niechorze z całą rodziną.