Lepiej już dziś dzięki tym wspaniałym wskazówkom dotyczącym astmy

Jeśli cierpisz na astmę, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele metod, które mogą pomóc w łagodzeniu objawów i uniemożliwić kontrolowanie twojego życia.

W tym artykule znajdziesz wiele prostych wskazówek, które nie tylko złagodzą objawy astmy, ale także pozwolą Ci cieszyć się życiem i żyć nim.Upewnij się, że jak najwięcej oddychasz świeżym powietrzem. Oznacza to, że powinieneś codziennie otwierać okna swojego domu. Perfumy, kadzidełka lub silne zapachy mogą wywoływać astmę: nie zapalaj świec ani nie używaj zbyt dużo perfum. Nie zbliżaj się do domu, jeśli chcesz, aby śmierdząca farba wyschła.Unikaj trzymania roślin doniczkowych w domu. Niektóre rośliny mogą pachnieć lub zmieniać charakter powietrza, którym oddychasz, wywołując astmę. Jeśli chcesz zachować rośliny, zwracaj szczególną uwagę na objawy i bądź gotowy do usunięcia roślin, jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany.Uważaj na niektóre leki, takie jak aspiryna i penicylina, jeśli cierpisz na astmę. Leki te mogą w rzeczywistości pogorszyć objawy astmy lub wywołać ataki. Staraj się stosować substytuty, takie jak paracetamol, gdy boli cię głowa lub boli cię ból, i koniecznie zapytaj swojego lekarza, jakie leki są bezpieczniejsze do zażywania.Ważne jest, abyś nie był zbyt zestresowany, jeśli cierpisz na astmę. Stres i panika to główne przyczyny ataków astmy. Staraj się też nie tracić panowania nad sobą. Złość może spowodować trudności w oddychaniu, co z kolei może wywołać ataki astmy.Astma nie ustępuje tak po prostu, więc nie możesz tak po prostu przestać nią zarządzać. Lekarz może przepisać leki, które należy przyjmować codziennie. Ponadto prawdopodobnie będziesz mieć leki do zażycia w przypadku ataku. Aby osobiście określić najlepsze dla siebie opcje, skonsultuj się z lekarzem i alergologiem.Niech Twoi znajomi wiedzą, że nie powinni dawać Ci w prezencie roślin domowych. Rośliny mogą być poważnym wyzwalaczem niektórych astmatyków. Posiadanie ich stale w domu przypominałoby toczenie codziennej wojny z otoczeniem. Lepiej już dziś dzięki tym wspaniałym wskazówkom dotyczącym astmy

Jeśli ktoś da ci roślinę, sprawdź, czy można ją zasadzić na zewnątrz.

Jeśli nie można go przenieść na zewnątrz, podziękuj im ładnie za prezent i oddaj go później.Nigdy nie używaj wentylatora w brudnym, zapylonym pomieszczeniu. Wiatr przeniesie kurz i dostanie się do dróg oddechowych, powodując atak. Zamiast tego otwórz okno, aby wpuścić powietrze.Kontrolowanie alergii jest ważne, aby kontrolować astmę. Alergie i astma często idą w parze, a kiedy twoje alergie lub zaostrzy się, twoja astma prawdopodobnie to zrobi. Oprócz inhalatora pamiętaj o stosowaniu leku przeciwalergicznego, gdy sezon alergiczny jest u szczytu.Chroń się przed zapaleniem płuc i oskrzeli, jeśli masz astmę. Te choroby są związane z twoimi płucami i powodują trudności w oddychaniu. Tak źle, jak jest to dla zwykłej, zdrowej osoby, jest jeszcze gorsze dla pacjenta z astmą, ponieważ czynność płuc jest już słaba.Nie pozwól, aby astma cię dopadła. Wiele osób popada w depresję, gdy dowiadują się, że mają astmę, ponieważ myślą, że zmieni się całe ich życie. To nie jest prawda. Tak długo, jak przyjmujesz leczenie zgodnie z zaleceniami lekarza, możesz nadal robić większość rzeczy, które kiedyś robiłeś.Astma to bardzo poważna choroba, której nigdy nie należy lekceważyć. Ciężkie objawy mogą prowadzić do ataku, który może być śmiertelny. Należy zwracać uwagę na te znaki ostrzegawcze i podejmować odpowiednie środki, aby zapewnić sobie zdrowie i bezpieczeństwo, a także złagodzić objawy astmy podczas codziennych czynności.