Koty potrzebują mokrej karmy w diecie i bardzo chętnie ją jedzą

Żyjąc w naturze lub dziko koty czerpią większość płynów potrzebnych ich organizmom ze swoich ofiar.

Jednak dieta kotów domowych bardzo się różni i polega na podawaniu gotowej karmy suchej lub mokrej. Ponieważ sucha karma ma niską zawartość wilgoci, twój kot potrzebuje dodatkowej wody z naczynia, fontanny lub mokrej karmy. Karmienie mieszanką mokrej i suchej karmy, a nie tylko suchą, to świetny sposób, aby pomóc twojemu kotu uzyskać więcej wody z pożywienia. Problem polega na tym, że wiele kotów nie lubi stojącej wody. W naturze koty unikają stojącej wody, ponieważ często jest ona pożywką dla bakterii i owadów. W rezultacie mogą nie lubić picia wody z miski czy innego naczynia. Większość kotów woli pić świeżą, płynącą wodę z fontanny lub kranu dla kota, niż z miseczki. Koty również mogą czuć się bezbronne podczas picia wody i nie jest to coś, co robią chętnie i często. Koty potrzebują mokrej karmy w diecie i bardzo chętnie ją jedzą

Mimo to woda jest niezbędna do reakcji chemicznych w organizmie, regulacji temperatury oraz zdrowia i mobilności stawów.

Stanowi około 60 procent ciała kota, dlatego niezbędne jest utrzymanie odpowiedniego nawodnienia poprzez odpowiednie spożycie wody. Pomocne może być zapewnienie dużej ilości świeżej wody lub nawet zakup specjalnej fontanny dla kota. Innym sposobem na zwiększenie spożycia wody jest karmienie mokrą karmą dla kotów. Chociaż pokarm nie może całkowicie zastąpić picia wody, pomaga poprawić ogólne nawodnienie organizmu. Mokra karma jest bogata w białko, które wspiera silne i sprawne mięśnie. Pomaga również w utrzymaniu masy mięśniowej w okresie dorosłości i w starszym wieku. Mięśnie, więzadła, kości, narządy i mięśnie są głównym źródłem aktywności metabolicznej, pomagając wspierać wiele ważnych funkcji, takich jak odporność, mobilność i inne. Karmienie mokrą karmą dla kotów o wysokiej zawartości białka, którą znajdziesz na stronie https://wyspazwierzat.pl/mokra-karma-dla-kota-186, może pomóc w utrzymaniu zdrowia w miarę starzenia się pupila. Tak jak wiele osób nie lubi codziennie jeść tych samych pokarmów, tak samo koty mogą się nudzić karmą. Niektóre koty nie tylko lubią różnorodność posiłków, ale oczekują jej. Karmienie wyłącznie suchą karmą nie zawsze może zaspokoić te potrzeby.