Kawa w miłym towarzystwie na Mokotowie

Badania wykazały, że bezpośrednie spotkania z ludźmi mają kluczowe znaczenie dla zawierania podtrzymywania przyjaźni. Ludzie, którzy odwiedzają lokalne kafejki i bary w pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy, mają zwykle bliższych przyjaciół.

Małe kawiarnie pomagają zapewnić silną więź społecznościową, która poprawia nasze poczucie szczęścia i ogólny stan zdrowia. Nawiązywanie i utrzymywanie przyjaźni jest czymś, co należy robić osobiście. Świat cyfrowy po prostu nie zastąpi nam nigdy kontaktów z drugim człowiekiem. Chociaż ludzie, którzy regularnie chodzą do dużych barów, mają zwykle większy krąg towarzyski, mają mniej bliskich przyjaciół niż osoby, które często odwiedzają małe lokalne knajpki.

Ludzie częściej angażują się w rozmowy w małych kawiarniach niż w większych placówkach. Wynika to z prostego faktu, że jeżeli odwiedzamy często kawiarenki w pobliżu pracy lub miejsca zamieszkania, to znamy obsługę chociażby z widzenia oraz witamy się z innymi stałymi bywalcami, bo czujemy się w takim znajomym otoczeniu swobodniej.

Zaletami małych knajpek jest ich przytulność oraz sympatyczna atmosfera.

Jest większe prawdopodobieństwo, że znajoma kelnerka porozmawia z nami chwilę, zażartuje, poleci nam danie, czy pomoże wybrać fajny stolik na randkę. Kelnerki w większych restauracjach są zazwyczaj tak zajęte pracą, że starają się ograniczyć kontakt z klientem do niezbędnego minimum, aby móc wypełniać swoje obowiązki. Kolejną fajną sprawą w bywaniu w znajomych kawiarniach i knajpkach jest to, że możemy sobie wyskoczyć na przykład z pracy na kawę czy lunch i zrobić sobie przerwę w pracy w miłej atmosferze.

Z pewnością również szybciej dostaniemy zamówiony posiłek niż w większym lokalu, gdzie czeka się na obiad nawet kilkadziesiąt minut. Na pewno także ceny w takich miejscach jak kawiarnia Mokotów będą przystępniejsze niż w restauracjach. W dużych lokalach wśród mnóstwa obcych osób możemy czuć się skrępowani. Trudno w takich warunkach napić się kawy czy zjeść kolację. Dlatego jeżeli zależy nam na fajnej atmosferze i miłej obsłudze oraz smacznym i zdrowym jedzeniu, warto wybierać pobyt w małych kawiarniach lokalnych.