Sposoby, z których możesz skorzystać, aby udrożnić kanalizację

Jest wiele sposobów, z których możesz skorzystać, aby udrożnić kanalizację. Jednym z urządzeń, które wyjątkowo dobrze się sprawdzają jest spirala.

Radzi sobie w przypadku powstania poważniejszego zatorów. Spiralą jest urządzenie składające się z rączki oraz szczotki. Aby przystąpić do udrażniania, najpierw należy zdemontować syfon znajdujący się przy umywalce lub zlewie. Dzięki temu będzie się miało bardzo łatwy dostęp do zatoru. Jeżeli konstrukcja syfonu na to pozwala, wystarczy ściągnąć tylko górną nakładkę. Pamiętaj jednak, aby podłożyć pojemnik pod syfon, zanim go zdemontujesz. Będzie spływała z niego woda, a także wypadną nagromadzone tam zanieczyszczenia. Warto włożyć rękę do syfonu, aby ręcznie wyciągnąć znajdujące się tam zanieczyszczenia.

Należy dobrać taką długość spirali, jaka odpowiada odległości umywalki od pionu kanalizacyjnego. Dopiero, gdy upewnimy się, że spirala jest właściwie dobrana, możemy rozpocząć z nią prace. Należy umieścić spiralę wewnątrz rury kanalizacyjnej i obrócić korbą. Najlepsze efekty uzyskasz, jeżeli zadanie wykonasz w dwie osoby.

Gdy w trakcie wykonywania zadania napotkasz na przeszkodę, spiralę należy wyjąć, oczyścić nagromadzone na niej zanieczyszczenia i włożyć ponownie. W tym celu należy kręcić cały czas korbą. Jeżeli spirala dotrze do pionu, będzie to znak, że rura została przetkana. Pozostanie nam wtedy ponownie zamontować syfon i cieszyć się ze sprawnego działania całej instalacji kanalizacyjnej. Ostatnim elementem, jaki musisz wykonać jest sprawdzenie szczelności syfonu. W tym celu wlej do umywalki wodę i sprawdź, czy nic nie przecieka, a także upewnij się, czy woda spływa odpływem prawidłowo, bez żadnego bulgotania czy wracania.

Zastosowanie tak prostego rozwiązania jest jak najbardziej skuteczne i pomocne, jeżeli chodzi o przepychanie rur Warszawa. Jak widać, niewiele potrzeba, aby osiągnąć dobre rezultaty i odzyskać umywalkę, wannę, zlew czy brodzik w swoim domu.