Jakie urządzenia i maszyny są niezbędne do budowy dróg?

Sprzęt do budowy dróg pozwala szybko i precyzyjnie układać różne typy nawierzchni, dostępne są przykładowo uniwersalne układarki drogowe, mniejsze układarki służące do chodników.

Obecnie firmy, które zajmują się budową dróg, mogą wykorzystać wiele rodzajów profesjonalnego sprzętu, który znacznie ułatwi pracę.

Jakie urządzenia i maszyny są niezbędne do budowy dróg?

Maszyny wykorzystywane przy budowie dróg i chodników

Budowa dróg oraz chodników wymaga odpowiedniego sprzętu, w przypadku naprawy nawierzchni często wykorzystuje się frezarki drogowe, które zdejmują wierzchnią warstwę. Mogą być to frezarki o różnej szerokości oraz głębokości, przykładowo mniejsze, które posiadają możliwość frezowania o szerokości 50 cm oraz głębokości 20 cm, jak również większe maszyny, gdzie szerokość frezowania wynosi 100 cm oraz głębokość do 30 cm. Dzięki temu można skutecznie wyrównać uszkodzoną nawierzchnię, położyć nową warstwę. W przypadku przygotowywania nowej drogi niezbędne będą przykładowo walce, które posiadają także funkcję wibracji, będą pozwalały na skuteczne utwardzenie podłoża, jak również kolejnych warstw drogi.

W przypadku układania mieszanek mineralno-asfaltowych stosuje się specjalne termosy, które utrzymują temperaturę mieszanki, stosuje się zestawy z podajnikiem, które ułatwiają rozprowadzenie mieszanki asfaltowej po powierzchni. Nowoczesne maszyny drogowe znacznie ułatwiają pracę, przyspieszają prowadzenie prac drogowych różnego typu. Stosuje się również przesiewacze bębnowe o różnych sitach, które pozwalają na przygotowanie warstwy podkładowej pod drogi. W przypadku układania chodnika z kostki można wykorzystać układarkę, która może obsługiwać szerokość od 0,5 do 3,2 m. Jest to maszyna, która znaczenie automatyzuje proces układania chodnika wzdłuż drogi.

Różnego rodzaju maszyny drogowe, takie jak frezarki, układarki uniwersalne dla dróg oraz chodników, walce, można wynająć w firmie BET-POL. Firma prowadzi także roboty budowlane, dostarcza różnego rodzaju kruszywa, frez asfaltowy, dodatkowo świadczy także usługi przesiewania ziemi, piasku, kruszywa czy też torfu.