Jakie są dostępne tekstury paneli laminowanych?

Współczesne panele występują w różnych fakturach, co dodatkowo może przyczynić się do stworzenia odpowiedniego estetycznego wyglądu na podłogach.

Wiele osób przy zakupie podłóg laminowanych zwraca uwagę na ich fakturę i wzór. Podczas gdy niektóre mogą być subtelnie teksturowane, inne mogą mieć wyraźny wygląd, jak deski drewniane czy parkiet.

Jakie są dostępne tekstury paneli laminowanych?

Czym się charakteryzują panele podłogowe Quick-Step Arte

Panele laminowane są jednymi z najpopularniejszych wyborów na podłogi, ponieważ bardzo przypominają prawdziwe drewno, parkiet czy kamień. W sprzedaży znajdziemy obecnie panele podłogowe o różnych wzorach i kolorach, a nawet kształtach. Szczotkowane podłogi laminowane to bardzo popularna tekstura i możesz odnieść wrażenie, że panele zostały faktycznie wyszczotkowane za pomocą metalowego drutu, jak to ma miejsce w przypadku desek drewnianych. Nadają one wnętrzom ciekawy styl i wygląd vintage.

Podłoga z paneli może mieć również piękny połysk, co może naśladować piękną, olejowaną podłogę z drewna. Takie panele mogą nadać wyrafinowany i elegancki wygląd wnętrzom, jak salon, sypialnia, biuro. Podłogi laminowane oferują prawdopodobnie najbardziej różnorodne opcje tekstur, mogą mieć również wyraźne słoje i wykończenie przypominające prawdziwe drewno lub kamień. Jeśli podłoga laminowana ulegnie uszkodzeniu, naprawa niewielkiego fragmentu jest stosunkowo łatwa. Dzieje się tak, ponieważ składa się z zazębiających się elementów, które tworzą jedną dużą powierzchnię, dzięki czemu nie trzeba zajmować całej podłogi.

W sprzedaży znajdziemy panele podłogowe Quick-Step Arte, które mogą wyglądać jak parkiet, płytki ceramiczne czy kamienne, lub beton. Znajdziemy takie panele w bardzo wielu kolorach i wzorach, zatem dobierzemy je do wystroju każdego pomieszczenia. Panele to wysoce opłacalne rozwiązanie w porównaniu do innych materiałów podłogowych, takich jak dywany, parkiet czy wykładzina. Panele są niezwykle trwałe, nie wymagają odnawiania, cyklinowania ani zabezpieczania. Kolor paneli nie blaknie w świetle słonecznym i jest bardziej odporny na zarysowania i uderzenia, nie trzeba zatem takiej podłogi wymieniać.