Filtrowanie i oczyszczanie powietrza

W wielu branżach wykorzystywane są sterylne pomieszczenia, dobrem przykładem będzie sala operacyjna, gdzie bardzo łatwo o zakażenie, dlatego też lekarze dokładnie dezynfekują ręce, czy narzędzia medyczne. Ale z pewnością duża sterylność konieczna będzie przykładowo w przypadku zakładów lakierniczych.

Świeżo polakierowany samochód, może szybko przyciągnąć różnego rodzaju zanieczyszczenia, nawet bardzo małe. Dlatego też powietrze jakie będzie dostarczane do lakierni powinno być odpowiednio filtrowane, mogą do tego posłużyć filtry kasetowe, które charakteryzują się łatwością obsługi. Filtr w tym przypadku osadzony jest w odpowiedniej kasecie, dzięki czemu jego demontaż jest bardzo łatwy. Jest to istotne ponieważ jak wiadomo filtry co jakiś czas należy wyczyścić, lub też je wymienić. Oczywiście, aby zapewnić płynny przepływ powietrza będziemy musieli zastosować odpowiedni sprzęt, o właściwej mocy, ponieważ zastosowany filtr, będzie utrudniał przepływ powietrza w całej instalacji, dlatego też pompa, która będzie miała za zadanie dostarczanie powietrza musi dostosowana być odpowiednio do całego systemu. Oczywiście filtry absolutne, muszą być przystosowany do filtrowania nawet małych cząstek, bowiem w czasie lakierowania wszystko co dostanie się do pomieszczenia, bardzo szybko przyczepi się do lakierowanej powierzchni, a po wyschnięciu ich usunięcie, będzie po prostu niemożliwe.

Może to doprowadzić do sytuacji, kiedy będziemy musieli potworzyć cały zabieg. Może okazać się trzeba będzie zdjąć nałożone warstwy lakieru, co z pewnością znacznie zwiększy koszty, jak również czas wykonania usługi. Podobne rozwiązania stosuje się także w różnych systemach klimatyzacji która pracuje w naszych domach. Dobry filtr będzie filtrował powietrze którym oddychamy, jest to bardzo ważne zwłaszcza dla alergików, osób uczulonych na kurz. Dzięki temu uda nam się wyeliminować substancje niebezpieczne, które mogą znajdować się w powietrzu. Dodatkowo klimatyzacja będzie obniżała temperaturę w domu, czy tez mieszkaniu.