Jak przechowywać jabłka?

Duże przedsiębiorstwa handlowe poszukują dużych powierzchni magazynowych, przykładowo mogą to być hale stalowe, służące jako przechowalnie warzyw i owoców.

W zależności od wielkości działki, można je zakupić w rozmaitych wymiarach, mogą to być przykładowo, służące jako duże chłodnie. Aby chłodnia działała optymalnie i nie wytracała ciepłą należy zadbać o wyłożenie ścian odpowiednimi środkami izolacyjnymi. Może być to styropian, lub wata, stosowana w standardowych budynkach do ocieplenia. Stosowana może być także pianka, która pozwala dotrzeć do wszystkich szczelin, dzięki czemu budynek będzie bardzo dobrze chroniony. Dzięki temu w lecie ciepło nie będzie wnikało do środka naszej hali. Pamiętajmy że hala może się rozgrzewać, ponieważ wykonana jest z blachy.

Dodatkowo można odizolować dach, który będzie najbardziej nagrzewającą się powierzchnią. Dodatkowo producenci hal malują je na kolor biały lub jasny, dzięki czemu absorpcja światła słonecznego jest mniejsza niż w przypadku kolorów ciemnych.

Pomieszczenia tego typu jak chłodnie posiadać muszą specjalne zabezpieczenia przy drzwiach wejściowych. W przeszłości zdarzały się ponieważ przypadki zamarznięcia osób które obsługiwały chłodnie oraz podczas korzystania z niej po prostu się zatrzasnęły. Oprócz tego chłodnie muszą być wyposażone w specjalne czujniki temperatury, które pozwolą odpowiednio wyregulować temperaturę, jaka powinna panować w chłodni. Poza tym stosuje się specjalne kurtyny cieplne jakich zadaniem jest oczywiście utrzymywanie stosownej, odpowiednio niskiej temperatury w samej chłodni. Dzięki temu przechowywanie jabłek, jak również wielu innych owoców i warzyw będzie bezpieczne. Kolejną ważną sprawą jest poprawne rozplanowanie powierzchni magazynu. Magazyny powinny posiadać działy, w których będą składowane różne rodzaje towaru. Należy także zadbać o to, żeby wszystkie towary były oznaczone i wprowadzone do programu ewidencyjnego. Dzięki niemu będziemy mogli łatwo je później odnaleźć interesująca nas partię towaru. Przydatne może być także rampa rozładunkowa, gdzie mogą podjeżdżać ciężarówki. Wyładunek i załadunek za pomocą wózków widłowych czy też wózków paletowych będzie bardzo łatwy.