Jak dodać serwer proxy do Chrome?

Przeglądarka Chrome jest bardzo popularna wśród użytkowników systemu Windows, bo oferuje wiele udogodnień, które, na co dzień mogą nam się przydać. Można tam między innymi zmienić serwer proxy. Ten adres ustawiany jest automatycznie, kiedy korzystamy z oferty danego dostawcy Internetu, ale to można sobie zmienić.

Oczywiście trzeba wiedzieć jak to zrobić i trzeba mieć bezpieczny serwer proxy, który zagwarantuje nam szybkie działanie naszego Internetu. Tylko wtedy warto będzie się zainteresować taką ofertą. Ustawienie zajmuje pięć minut i co ważne w każdej chwili można wrócić do tych ustawień, które były wcześniej, a zatem jeśli coś źle wpiszemy to się nic nie stanie i trzeba ponowić próbę, a wtedy na pewno będziemy mogli swobodnie korzystać z nowego serwera proxy, który właśnie sobie ustawiliśmy. Szybko dostrzeżemy jak wiele zalet ma własne ustawienie takiego adresu proxy, dlatego nie wrócimy już do dawnych ustawień.


Zaczynamy ustawienia w naszej przeglądarce Chrome

Zaczynamy od tego ze wchodzimy Panelu Sterowania gdzie wybieramy sobie opcję Sieć i Internet. Następnie klikamy na Opcje Internetowe i przechodzimy do zakładki Połączenia. Teraz pozostaje nam tylko wybrać Ustawienia sieci LAN i odznaczyć Użyj automatycznej konfiguracji. Musimy mieć przygotowany adres, z którego będziemy korzystać i tam go wpisujemy. Akceptujemy i mamy nowy serwer proxy, który będzie działał wedle parametrów, jakie wybraliśmy. Trzeba się poważnie zastanowić nad tym, jaki dokładnie serwer proxy wybrać żebyśmy byli z jego użytkowania bardzo zadowoleni, bo na tym na pewno nam bardzo zależy. Dokonujemy zmiany żeby wszystko było lepsze, a nie gorsze, dlatego trzeba wybierać takiego dostawcę, który będzie wiarygodny i pewny. Wtedy wiemy, że wszystko jest jak trzeba. Szybko dowiemy się serwery proxy, jakie wybrać i tym samym zaczniemy bezpiecznie korzystać z nowych ustawień. Na tym nam przecież bardzo, ale to bardzo zależy, dlatego szukamy tak długo nowego serwera aż wreszcie oferta spełni nasze wymagania.