Czym jest i jak działa pompa insulinowa?

Warto wiedzieć o tym, że w dzisiejszych czasach medycyna jest rozwinięta o wiele bardziej niż jeszcze jakiś czas temu.

Jednocześnie sprawia to, że mamy większe możliwości i wzrastają szanse na wyleczenie różnego rodzaju chorób. Doskonałym przykładem jest cukrzyca. Dawniej wiele osób z tego powodu umierało, a dzisiaj nie jest to już tak groźna choroba – oczywiście pod warunkiem, że wykryjemy ją odpowiednio wcześniej. Na dzień dzisiejszy w leczeniu cukrzycy czasami niezbędne jest wykorzystanie pompy insulinowej. Zapewne nie wszyscy wiedzą co to takiego i do czego tak naprawdę służy, a więc teraz sobie o tym powiedzmy.

Regulacja poziomu insuliny

W naszym organizmie to trzustka odpowiada za regulowanie poziomu insuliny. Jednak w przypadku cukrzycy praca trzustki jest mocno zaburzona, a wspomniana pompa insulinowa służy do tego, aby w jak największym stopniu naśladować pracę trzustki. Jak to działa? Gdy lekarz zaleci nam stosowanie takiego urządzenia to właśnie on ustala jaka ma być dawka insuliny i w każdej chwili można ją zmienić – w zależności od potrzeb. Co więcej, jeśli będzie taka potrzeba to pompa insulinowa jest w stanie dostarczyć dodatkową dawkę insuliny, a dzieje się tak bardzo często np. po obfitym posiłku.
Czym jest i jak działa pompa insulinowa?

Wygląd pompy insulinowej

Jeśli ktoś z nas teraz zastanawia się jak takie urządzenie wygląda to w zasadzie nie ma w tym niczego skomplikowanego, bo jest zbliżone do klasycznego telefonu komórkowego i takie też są właśnie jego rozmiary. Możemy mieć je schowane w dowolnym miejscu tak, aby zawsze mieć przy sobie, gdyż insulina musi być podawana cały czas. Warto wiedzieć o tym, że pompy insulinowe możemy kupić w Internecie. Sprawia to, że nie będzie konieczności nawet wychodzenia z domu, a dla niektórych osób ma to spore znaczenie. W dodatku bardzo często w sieci ceny takiego urządzenia będą znacznie niższe, a więc tym bardziej nam się to opłaca. Ważne jest jednak to, aby było to urządzenie sprawdzone i dobrej jakości.