Co może się stać z samochodem, jeśli nie jest regularnie serwisowany?

Każdy kierowca samochodu musi pamiętać o regularnych przeglądach pojazdu w stacji diagnostycznej.

Serwisowanie auta to oczywiście obowiązek i wydatek, ale potencjalne koszty uszkodzeń silnika, skrzyni biegów czy zawieszenia spowodowane brakiem przeglądu są znacznie większe i mogą powodować wiele problemów.

Co może się stać z samochodem, jeśli nie jest regularnie serwisowany?

Przeglądy rejestracyjne pojazdów w Lublinie

Ważne jest, aby regularnie poddawać swój samochód przeglądom, nawet jeśli kontrolka serwisowa nie świeci. W przypadku niektórych starszych samochodów nie powinno się jechać bez przeglądu dłużej niż sześć miesięcy do roku, podczas gdy nowoczesne pojazdy mogą przejechać około 30 000 kilometrów bez konieczności serwisowania. Biorąc to pod uwagę, jeśli jeździłeś samochodem tylko kilka miesięcy po ostatnim przeglądzie, a na desce rozdzielczej pojawiła się lampka ostrzegawcza, nie powinieneś tego ignorować, tylko udać się do stacji kontroli pojazdów i sprawdzić przyczynę.

Regularne przeglądy samochodu to podstawa, nowe samochody powinny być poddawane przeglądowi co trzy lata, następnie co dwa lata, a starsze modele serwisuje się co roku. Mechanicy podczas przeglądu rejestracyjnego sprawdzają, czy kierunkowskazy i hamulce działają, opony są w porządku i samochód jest w pełni sprawny, ale stan techniczny auta sprawdzi fachowy serwis. Na przykład, jeśli zawieszenie zacznie skrzypieć lub się zużyje, serwis poinformuje cię, że możesz wymienić odpowiednie części.

Z pewnością przeglądy rejestracyjne Lublin mogą również ujawnić ukryte uszkodzenia silnika, które niekoniecznie wpływają na zdolność prowadzenia samochodu. Jeśli jeździsz z niewielką ilością oleju lub bez oleju przez dłuższy czas, możesz poważnie uszkodzić uszczelkę pod głowicą lub tłoki, a gdy się zepsują, naprawy mogą kosztować sporo. Regularna kontrola stanu pojazdu mogła rozwiązać problem za kilkaset złotych. Dodatkowo dokładne sprawdzenie stanu pojazdu to gwarancja bezpieczeństwa na drodze dla nas samych oraz innych podróżujących.