Czy warto wykupić dostęp do PlayStation Plus?

Jeśli posiadasz subskrypcję PlayStation Plus twoja konsola może również automatycznie przesyłać zapisane gry na serwery Sony w chmurze, a te zapisane dane możesz pobrać na inną konsolę lub tę samą konsolę, jeśli usunąłeś zapisane gry.

Włączenie zarówno magazynu online, jak i automatycznego przesyłania gwarantuje, że zawsze będziesz mieć aktualną kopię zapisanych gier, nawet jeśli twoja konsola PlayStation zepsuje się i wymaga naprawy lub wymiany.

Możesz zaprosić znajomych, aby dołączyli do ciebie w grach na konsoli PlayStation za pośrednictwem funkcji Share Play, nawet jeśli nie posiadają tych samych gier. Share Play to w istocie współczesny cyfrowy odpowiednik przyjścia przyjaciela i siedzenia razem na kanapie, aby zagrać wspólnie w grę. Oprócz możliwości transmitowania rozgrywki znajomemu lub udostępniania zrzutów ekranu, możesz także zaprosić znajomego, aby przejął kontrolę nad twoją grą lub dołączył do ciebie w trybie dla wielu graczy, nawet jeśli nie posiada on kopii tej konkretnej gry. Jednak aby było to możliwe, twój znajomy musi również posiadać członkostwo PlayStation Plus, aby dołączyć do sesji zagraj w grę razem. Żadne trofea zdobyte przez znajomych nie są zatrzymywane, a Share Play pozwala na maksymalnie 60 minut na jedną sesję i możesz do niej zaprosić jednego znajomego jednocześnie. Gry udostępnione muszą być dostępne w PlayStation Store zarówno w krajach gospodarza, jak i znajomego i muszą być przeznaczone dla wielu graczy.

Ile kosztuje subskrypcja PlayStation Plus?

Możesz uzyskać czternastodniową bezpłatną wersję próbną PlayStation Plus w PlayStation Store. Niektóre gry i sama konsola PlayStation mogą również zawierać wydrukowany kod próbny PlayStation Plus, który można wykorzystać w PlayStation Store. Rzeczywista cena subskrypcji różni się w zależności od kraju, w Polsce członkostwo PlayStation Plus kosztuje około 35 złotych miesięcznie, 100 złotych za 3 miesiące lub 240 złotych za 12 miesięcy. Jeśli wiesz, że będziesz chciał korzystać z PS Plus przez rok, roczna subskrypcja to najlepsza oferta. Nie możesz jednak anulować jej i odzyskać pieniędzy, jeśli zmienisz zdanie po kilku miesiącach, dlatego warto taki wydatek przemyśleć. Jednak jak łatwo obliczyć rocznie zyskujemy bezpłatny dostęp do 24 gier, co z pewnością jest opłacalne dla osób, które lubią grać w różne gry online. Jeśli zdecydujesz się na bezpłatną wersję próbną, zachowaj ostrożność, ponieważ później automatycznie rozpocznie się naliczanie opłat za miesięczne członkostwo. Zamiast płacić 35 złotych miesięcznie, możesz anulować subskrypcję lub przejść na członkostwo roczne. Co więcej, możesz łączyć subskrypcje PlayStation Plus. Na przykład, jeśli zostało ci tylko 3 miesiące subskrypcji, możesz kupić i aktywować 12-miesięczną kartę PlayStation Plus, aby skumulować swoje członkostwo do 15 miesięcy. Dlatego następnym razem, gdy zobaczysz kartę PlayStation Plus ze zniżką, rozważ jej zakup i połącz subskrypcje, aby uzyskać jak największy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.

Czy warto wykupić dostęp do PlayStation Plus?

Dostęp do korzystnych rabatów i darmowych gier z PlayStation Plus

Abonament PlayStation Plus można subskrybować na trzy podstawowe sposoby – miesięcznie, kwartalnie i rocznie. Po przetestowaniu 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, jeśli nadal ci się spodoba, możesz skorzystać z płatnego planu. A jeśli ci się to nie podoba, musisz zrezygnować z subskrypcji przed końcem dwóch tygodni, w przeciwnym razie zostanie pobrana opłata co miesiąc. Chociaż miesięczna subskrypcja jest najlepsza do testowania subskrypcji, powinieneś wybrać roczną subskrypcję, ponieważ jest to najtańsza oferta z trzech, jeśli chcesz korzystać z PlayStation Plus przez długi czas. Tak więc gry nie tylko są tanie w PlayStation Store, ale są jeszcze tańsze w abonamencie PlayStation Plus.

Posiadając subskrypcję playstation plus masz wiele korzyści w postaci darmowego korzystania z zapisywania rozgrywki w chmurze Sony, dwóch darmowych gier miesięcznie do pobrania, oraz dostępu do korzystnych rabatów z sklepie PlayStation Store. W ten sposób można sporo zaoszczędzić, jeśli często lubimy zmieniać gry i szybko nam się one nudzą.